POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Na Wałbrzyskiej powstanie nowy biurowiec

dreamstime.com fot.: dreamstime.com

Na wrocławskiej Klecinie przy ulicy Wałbrzyskiej powstanie nowy obiekt biurowy. Wałbrzyska Office Center będzie zlokalizowany z samym sercu dzielnicy, a docelowo znajdą się w nim biura, sklepy i lokale usługowe. Budowa obiektu ma ruszyć w okolicach września tego roku.

W ostatnim czasie Klecina zaczyna się coraz bardziej dynamicznie rozwijać. Teraz pomiędzy ulicą Wałbrzyską i Kościelną powstaje nowa inwestycja, tym razem o charakterze biurowym.

 W tej okolicy mało jest tego typu obiektów. Ostatnio powstało tam bardzo dużo budynków mieszkalnych, ale nie ma kompleksów biurowych. W tym miejscu są one potrzebne, ponieważ wiele osób jest zainteresowanych prowadzeniem w tej lokalizacji swojej działalności – powiedziano nam w biurze inwestora, firmy Rodis.

Budynek będzie miał 4 kondygnacje. Na powierzchni ponad 2000 mkw obiektu znajdzie się ok. 3 lokale usługowe na parterze oraz 21 biur na wyższych piętrach. Najmniejsza proponowana powierzchnia to 40 mkw. Dodatkowo pod Wałbrzyska Office Center znajdzie się parking podziemny, który pomieści 25 samochodów, a w części naziemnej znajdzie się miejsce dla 11 pojazdów. W Wałbrzyska Office Center mogą znaleźć się m.in. gabinety lekarskie, sklepy, banki i różnego rodzaju biura, np. prawnicze i księgowe.

Budowa biurowca ma rozpocząć się już jesienią 2012 roku, najprawdopodobniej we wrześniu lub w październiku. Prace potrwają około roku. Kolejną planowaną inwestycją firmy Rodis będzie Hotel Karkonoska.

Agnieszka Łozińska/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA