POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dawniej bunkry, dziś centrum logistyczne

Dawniej bunkry, dziś centrum logistyczne fot.: MW

Dawniej były tu bunkry zapasowego stanowiska dowodzenia Układu Warszawskiego. Od roku mieści się tu centrum logistyczne firmy Merida.

Trzydzieści lat temu wojsko przejęło grunty orne pomiędzy wsiami Żerniki Małe a Tyniec Mały. Na powierzchni 1,7 hektara wybudowano bunkry z przeznaczeniem na zapasowe stanowisko dowodzenia Układu Warszawskiego. Doprowadzono tu linię średniego napięcia, a punkt obsługiwała jednostka z pobliskiego lotniska.

Pakt Warszawski po kilku latach się rozwiązał, a takich zbędnych obiektów w Polsce pozostało sporo. Po jakimś czasie teren ten przekazano AMW i został wystawiony na sprzedaż. Długo jednak  szukano nowego nabywcy, bo komu były potrzebne bunkry. Jednak znalazła się firma, która kupiła ten teren. Przez zimę rozebrano bunkry i w przeciągu roku stanął nowy obiekt, dając pracę mieszkańcom gminy Kobierzyce.

Na 13,5 tys. metrów kwadratowych mieszczą się tu hale magazynowe, produkcyjne oraz pomieszczenia biurowe. Firma Merida jest producentem urządzeń i środków higienicznych.

MW/Express Miejski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA