POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Olimpia Port zamieszka 10 tysięcy osób

Olimpia Port fot.: Mat. Inwestora

We Wrocławiu powstaje kolejne osiedle. Prace budowlane przy kompleksie Olimpia Port trwają w najlepsze. Pomiędzy Swojczycami a Sępolnem, w budynkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, w około pięciu tysiącach mieszkań zamieszka około dziesięć tysięcy osób.

Olimpia Port to kompleks w większości czterokondygnacyjnych budynków. Inwestycja powstaje pomiędzy ulicą Betonową, Cementową, Swojczycką i Węglową, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Archicom rozpoczął budowę w lipcu ubiegłego roku, ale na osiedlu pozostało już tylko ok. 140 wolnych mieszkań.

 Jednak Olimpia Port to coś więcej niż tylko osiedle. Ma zostać nową, samowystarczalną dzielnicą. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z salonów fitness, placów zabaw, ścieżek rowerowych, a także galerii handlowej, która docelowo powstanie niedaleko nadrzecznej promenady. Do dyspozycji wrocławian będzie również spacerowy bulwar wzdłuż kanału żeglugowego Odry, a także przystań dla łodzi. Przestrzeń pomiędzy budynkami będą wypełniać liczne parki, place i dużo zieleni. Standardem jest podziemny garaż oraz balkon lub taras należący do każdego mieszkania. Osiedle będzie monitorowane i chronione przed 24 godziny na dobę, ale nie będzie zamknięte.

 Lokalizacja osiedla Olimpia Port jest przyszłościowa. Budowa Wschodniej Obwodnicy Miasta i bliskość Parku Szczytnickiego znacznie podnoszą jego atrakcyjność. Jednak obecnie, dojazd w tamte rejony za pomocą komunikacji miejskiej jest raczej kiepski. Docelowo na osiedlu ma zamieszkać 10 tysięcy osób.

 To nie pierwsza tak duża inwestycja we Wrocławiu. Nowe osiedla i dzielnice to obecnie nowy trend w budownictwie mieszkaniowym w stolicy Dolnego Śląska. Jednak czy właściwy?

Agnieszka Łozińska/Express-Miejski.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Olimpia Port zamieszka 10 tysięcy osób

  2012-07-24 13:30:27

  Agnieszka Łozińska/Express-M

  We Wrocławiu powstaje kolejne osiedle. Ruszyły już prace budowlane przy kompleksie Olimpia Port. Pomiędzy Swojczycami a Sępolnem, w siedmiu budynkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, znajdzie się kilka tysięcy mieszkań.

 • 2012-07-24 21:36:23

  gość: ~LOL

  Zajmujący tekst, czyta się to prawie jak dobre s-f :D
  "w siedmiu budynkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, znajdzie się kilka tysięcy mieszkań" -> Kilka tysięcy? W 7 budynkach o czterech kondygnacjach? Litości... Raczej kilkaset! Z tego, co wiem, budowa całego osiedla (a nie tylko tych 7 budynków, które są teraz w sprzedaży) przewidziana jest na ok. 10 lat i może po tym czasie faktycznie powstanie aż tyle mieszkań.
  "Archicom dopiero rozpoczął budowę" -> jeśli chodzi o 1 fazę, to rozpoczął ją rok temu.

 • 2012-08-06 10:03:16

  gość: ~kolo

  http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/dostepne-mieszkania/rzuty/olimpia-port tu widac ile jest dostepnych mieszkan. na pierwszej fazie kilka ze 150 budowanych, na kolejnej fazie ponad 100 wolnych z 250 oferowanych. szalone tempo sprzedazy jak na stadium zaawansowania budowy. gdzie panie ten kryzys?

 • 2012-09-18 22:49:46

  gość: ~ziuta

  bylam na ostatnich drzwiach otwartych i powiem tak, jak oni zrealizuja to wszystko co zapowiadaja, to bedziemy mieli naprawde owa wypasiona dzielnice wroclawia, robi wrazenie, czas pokaze czy to tylko zapowiedzi czy rzeczywistosc
  ps
  mieszkania na olimpii port sensowne i przemyslane
  archicom to jednak deweloper, ktory czai czego trzeba na rynku

 • 2014-05-28 18:39:18

  gość: ~Wendyy

  ostatnio dodany post

  Przeciez to jakas strasznie ogromnal iczba :) ale to dobrze, bo brakuje nam takich osiedli gdzie ludzi bedą po prostu musieli zaczac się intergować. ja przed zakupem zawsze mam problem, bo jestem troche nieufna i kazda umowe musze miec przeczytana od deski, szukam haczykow itd. Na szczescie Archicom pomyslal o takich jak ja http://www.archicom.pl/dla-klienta/sprawdz-przed-zakupem/przyjazna-umowa
  cieszy mnie to i pamietajcie o tym!

REKLAMA