POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Drobud zajmie się przebudową Starogroblowej

sxc.hu fot.: sxc.hu

Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud wygrało drugi przetarg na przebudowę infrastruktury drogowej w obrębie wiaduktu kolejowego nad ulicą Starogroblową we Wrocławiu. Wykonawca wycenił wartość inwestycji na 4,8 mln zł.

Po tym, jak Przedsiębiorstwa Drogowego Zbigniew Ziajka wycofało się z inwestycji, z powodu zbyt krótkich terminów na realizację prac projektowych wyznaczonych przez Wrocławskie Inwestycje, ogłoszono drugi przetarg. Wygrało go Przedsiębiorstwo Drogowe Drobud, które ma wykonać prace za niecałe 4,8 mln zł.

Głównym zadaniem firmy będzie przebudowa 250-metrowego odcinka ulicy Starogroblowej w obrębie wiaduktu pod stacją Wrocław Popowice, która obejmie m.in. poszerzenie przelotu pod wiaduktem z 10 do 40 m. W tym miejscu mają powstać dwie jezdnie z dwoma dwukierunkowymi pasami ruchu, ścieżki rowerowe oraz chodniki. Ponadto firma wykona prace w zakresie sieci wodno-kanalizacyjnej i infrastruktury podziemnej oraz przygotuje pasmo pod przyszły tramwaj Plus. W ramach kontraktu po stronie firmy Drobud leży również przygotowanie dokumentacji projektowej.

Prace przy ulicy Starogroblowej mają ruszyć w III kwartale 2012 roku i potrwają do grudnia 2013 roku.

Już wiadomo, że samochody osobowe będą kierowane objazdem przez ulice Gnieźnieńską oraz Starograniczną. Możliwe, że uda się utrzymać kursowanie autobusów normalnymi trasami. 

 

Sylwia Stwora/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA