POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Poczekalnia w budowie, inwestor milczy

Express-Miejski.pl fot.: Express-Miejski.pl

Jesienią tego roku podróżni korzystający z dworca PKS w Środzie Śląskiej będą mogli korzystać z poczekalni, która powstanie przy ulicy Legnickiej. Znajdą się w nim dwa stoiska handlowe, toalety i kasy. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W 2008 roku teren, na którym stał dawny dworzec PKS został wykupiony przez firmę Inter-Es, która miała tam postawić hipermarket oraz budynek mieszkalny z poczekalnią dla pasażerów. Inwestor wybudował market, ale potem sprzedał budynek Jeronimo Martins, właścicielowi sieci Biedronka, który uruchomił tam własną działalność. 

Obecnie przyszła poczekalnia dla pasażerów nabiera kształtów. Zostały wylane fundamenty oraz postawione ściany obiektu. Parterowy budynek nie ma jeszcze stropu.

Po próbach skontaktowania się z firmą Jeronimo Martins, w celu uzyskania dokładnych informacji odnośnie postępu prac przy ulicy Legnickiej dostaliśmy taką lakoniczną odpowiedź:W odpowiedzi na pytania, dotyczące inwestycji sieci sklepów Biedronka w Środzie Śląskiej, chcielibyśmy podkreślić, że zgodnie z polityką firmy, informacje o naszych inwestycjach udostępniamy dopiero po ich uruchomieniu. W związku z tym nie możemy na razie udzielić żadnych informacji na ten temat.”

Choć inwestor milczy, to jednak udało nam się uzyskać kilka szczegółów w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej. Jak nam powiedziano, poczekalnia będzie prawdopodobnie uruchomiona we wrześniu tego roku. Na jej terenie oprócz kasy biletowej i toalet znajdą się dwa obiekty handlowe o powierzchni 10 i 30 mkw. Poczekalnia będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sylwia Stwora/Express-Miejski.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Poczekalnia w budowie, inwestor milczy

  2012-07-26 16:53:52

  Sylwia Stwora/Express-Miejski.

  Jesienią tego roku podróżni korzystający z dworca PKS w Środzie Śląskiej będą mogli korzystać z poczekalni, która powstanie przy ulicy Legnickiej. Znajdą się w nim dwa stoiska handlowe, toalety i kasy. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 • 2012-07-26 18:11:11

  gość: ~Amity

  Gdyby jeszcze zmieniono te łwki któe pamiętają chyba I wojnę światową i wiaty byłoby super

 • 2012-07-26 23:34:59

  gość: ~kolo200001

  Nie no ławki muszą zostać !!! Najwyżej mały remoncik, nie będzie ławek, nie będzie berzy !!! One są eleganckie, stylowe, tylko lekko podniszczone :)

 • 2012-07-27 00:32:43

  gość: ~sredzianin

  tak jest! ławki na berzie to historia która pozostać musi. bo tylko one jeszcze przypominają jak to wszystko wyglądało :) ileż się na nich browarów wypiło :)

 • 2012-07-27 09:16:33

  piekny

  Trzeba przyznać, że w ostatnich latach dwórce w naszym kraju zaczynają przypominać te z zachodu. jest niewątpliwie ogromny postęp, który będzie nam służył przez lata. Ciekawe czy policja zabezpieczy je jakoś przed kibolami czy wandalami.

 • 2012-07-27 11:40:02

  gość: ~swój

  w Środzie nie ma Urzędu Gminy. Jest Urząd Miejski.

 • 2012-07-29 10:21:31

  gość: ~Danio

  No cuż niedoinformowanie dziennikarzu to widaćcoraz bardziej powszechne zjawisko.

 • 2012-07-29 12:11:38

  gość: ~Bacha

  ostatnio dodany post

  Skoro inwestor ma takie a nie inne zasady, to po jakiego grzyba dawać zaczepny tytuł? Rzecz nie w tym, że każda sieć ma swoje reguły, a w tym, że ludzie bedą mieli gdzie się schować przed deszczem czy mrozem. A za to inwestorowi szacun się należy i podziękowanie. Inwestor zamiast gadać buduje.

REKLAMA