POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Przychodnia Nowy Dwór bez trzech poradni

sxc.hu fot.: sxc.hu

Od 1 września przez najbliższe trzy lata pacjenci NZOZ Nowy Dwór nie będą mogli korzystać z poradni laryngologicznej, ginekologicznej i urologicznej. NFZ nie podpisało z przychodnią nowego kontraktu. Zarząd wrocławskiej placówki złożył odwołanie. Na zmianę decyzji próbuje również wpłynąć Rada Osiedla Nowy Dwór.

Z usług przychodni przy ul. Nowodworskiej 91 A korzysta ponad 14 tys. pacjentów. Niestety przez następne trzy lata mogą być oni zmuszeni do szukania takich specjalistów, jak urolog, ginekolog czy urolog poza Nowym Dworem. Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał bowiem nowe kontrakty jedynie z poradniami, które według rankingu dolnośląskiego funduszu, oferowały najlepsze świadczenia.

Nowodworska poradnia wypadła w nim  w miarę dobrze tylko w zakresie ginekologii. Zajęła 56 miejsce na 67 ofert (przyjęto 55). Jeśli chodzi o urologię i laryngologię placówka wypadła znacznie gorzej – w pierwszym przypadku na 29 ofert poradnia zajęła 26 miejsce (przyjęto 14 ofert), w drugim na 57 zgłodzonych ofert była 47 (przyjęto 36 ofert).

Władze poradni złożyły już odwołanie, NFZ ma je rozpatrzyć do połowy sierpnia.

O swoje walczą również mieszkańcy Nowego Dworu. 26 lipca Rada Osiedla z tej dzielnicy Wrocławia wystosowała do Violetty Niemiec, dyrektora DOW NFZ we Wrocławiu pismo odwołujące się do krzywdzącej decyzji, w którym tak uzasadnia swoje stanowisko.

W ocenie Rady Osiedla Przychodnia Nowy Dwór dba o komfort swoich pacjentów w bardzo szerokim pojęciu, który między innymi wyraża się pełną dostępnością dla osób niepełnosprawnych i komunikacją w języku migowym jak i ścisłą współpracą pomiędzy lekarzami podstawowej opieki i specjalistycznej opieki nad wspólnymi pacjentami. Pełni również ważną rolę w życiu osiedla uczestnicząc w festynach osiedlowych, organizując „białą sobotę” i spotkania edukacyjne umożliwiając mieszkańcom bezpłatne korzystanie z porad lekarskich i badań diagnostycznych.

Próby skontaktowania się z dyrektora DOW NFZ nie odniosły skutku.

Sylwia Stwora/Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przychodnia Nowy Dwór bez trzech poradni

    2017-04-05 16:17:09

    gość: ~Justyna

    ostatnio dodany post

    Akurat jeśli chodzi o ginekologa, to polecić mogę Centrum Medycznym Proclinic znajdujące się przy ul. Widok 2/4 we Wrocławiu.

REKLAMA