POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zajezdnia Dąbie zmieni się w Biedronkę czy centrum kultury?

Zajezdnia Dąbie fot.: Express-Miejski.pl

W przyszłym roku stuletnia zajezdnia tramwajowa na osiedlu Dąbie we Wrocławiu przestanie funkcjonować jako obiekt MPK i zostanie postawiona w stan likwidacji. Teren zajezdni może zostać zagospodarowany na dyskont spożywczy lub galerię handlową. Mieszkańcy osiedla chętnie widzieliby tam Muzeum Komunikacji Miejskiej albo centrum kultury.

Istniejąca od początku XX wieku zajezdnia obecnie jest nierentownym zabytkiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jej remont lub przebudowa wymagałyby znacznych nakładów finansowych ze strony spółki.

- MPK postanowiło wycofać się z tej zajezdni, ponieważ jest ona nieekonomiczna dla spółki. Obiekt ten wymaga remontu, a niestety nie spełnia naszych standardów, jeśli chodzi o obsługę taboru – podkreśla Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK S.A. we Wrocławiu.

Zdaniem MPK, na likwidacji zajezdni zyska około 7 mln zł rocznie.

Podczas XXIX sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni zdecydowali się na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Tramwajowej i Aleksandra Kosiby.

- Dopiero po zakończeniu całej procedury i uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będzie można wskazać możliwe funkcje i przeznaczenie dla tego terenu – zaznacza Julia Wach, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Według komisji ds. infrastruktury komunalnej w radzie miasta najlepiej byłoby, aby w tym miejscu powstał dyskont spożywczy lub galeria handlowa.

Tymczasem mieszkańcy nie chcą w tym miejscu kolejnej Biedronki czy Lidla. Najchętniej widzieliby w zajezdni centrum kulturowe lub Muzeum Komunikacji Miejskiej.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zajezdnia Dąbie zmieni się w Biedronkę czy centrum kultury?

  2012-08-16 08:13:49

  Express-Miejski.pl / Sylwia St

  W przyszłym roku stuletnia zajezdnia tramwajowa na osiedlu Dąbie we Wrocławiu przestanie funkcjonować jako obiekt MPK i zostanie postawiona w stan likwidacji. Teren zajezdni może zostać zagospodarowany na dyskont spożywczy lub galerię handlową. Mieszkańcy osiedla chętnie widzieliby tam Muzeum Komunikacji Miejskiej albo centrum kultury.

 • 2012-08-16 12:07:26

  bajka

  Znając życie to powstanie kolejna biedronka. Mi nawet szkoda jest tej stuletniej zajezdni tramwajowej. Mogli by z niej zrobić jakieś muzeum czy coś w tym stylu. Ale jeżeli już mają coś z tym zrobić niech to nie będzie kolejny market bo ich jest już najzwyczajniej za dużo. Taki ośrodek kulturalny to nawet bardzo dobry pomysł.

 • 2012-08-16 15:59:46

  marekmarkowski

  Ośrodek kulturalny to faktycznie dobry pomysł, ale ostatecznie... kto by go odwiedzał? Prawdę mówiąc rozumiem ludzi, którzy stawiają kolejne centra handlowe - to po prostu się opłaca i nie ma w tym żadnej wyższej filozofii.

 • 2012-08-16 16:20:16

  nowiutki

  Kolejna biedronka, może to i dobry pomysł, ale czy w okolicy nie ma już tego typu hipermarketów? Może warto by pomyśleć, że w tym miejscu powstało całkowicie coś innego. Na pewno włodarze miasta mają też inne pomysły jak zagospodarować takie miejsce.

 • 2012-08-22 11:04:55

  gość: ~Moiz Bartoszowic

  ostatnio dodany post

  Problem polega właśnie na tym, że na Wielkiej Wyspie nie ma dyskontów. Jest strasznie dużo małych sklepików i kilka mini-marketów, które mają bardzo zawyżone ceny. Wiedzą, że mieszkańcy dzielnicy to w dużej części ludzie starsi, którzy nie pojadą na zakupy daleko. Dlatego w sklepach tych ceny są często wyższe niż w sklepach w innych częściach miasta.

REKLAMA