POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Sedes na festiwalu Solidarności

Sedes na festiwalu Solidarności fot.: cen

1 i 2 września w Środzie Śląskiej odbędzie się festiwal Solidarności. Na imprezę zaproszono działaczy związkowych oraz legendarną grupę punk rockową Sedes.

Otwarcie festiwalu rozpocznie się w sobotę o godzinie 12. Chwilę później odbędzie się przegląd dolnośląskich kapel. Po godzinie 18 wystąpi Blues Power z Januszem Niekraszem z TSA. O dwudziestej na scenie w domu kultury pojawi się grupa Sedes. Legendarny zespół powstał w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszym wokalistą był Jacek Bomersbach "Bomers". W zespole występował również Dariusz "Para Wino". Jan Siepiela jest aktualnie jedynym muzykiem z oryginalnego składu. Po Sedesie wystąpi również znany Bank.

- W niedzielę 2 września rozpocznie się konferencja Solidarności, na którą zaprosiliśmy działaczy m.in. Tomasza Wójcika. Będzie to podsumowanie działalności związku. Po spotkaniu, które odbędzie się w sali domu kultury rozpocznie się drugi dzień przeglądu zespołów muzycznych – zapowiada Mirosław Chołda, szef NSZZ Solidarnosć zakładów Roben w Środzie Śląskiej.

cen

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sedes na festiwalu Solidarności

  2012-08-26 13:03:02

  cen

  1 i 2 września w Środzie Śląskiej odbędzie się festiwal Solidarności. Na imprezę zaproszono działaczy związkowych oraz legendarną grupę punk rockową Sedes.

 • 2012-08-26 18:46:15

  gość: ~Flem

  Cieszę się, że ktoś po dwudziestu latach wpadł na pomysł festiwalu związkowego. Dobry jest pomysł z koncertem niezależnych kapel, jeśli dziś w ogóle można mówić o niezależności. Związkowcy trzymajcie się, bo pracodawcy skaczą wam do gardeł.

 • 2012-08-26 18:47:26

  gość: ~zaraz zaraz

  Czy to nie ten Bomersbach, co pracował w naszym expressie średzkim? A dziś wygląda na porządnego.

 • 2012-08-26 22:45:54

  gość: ~?

  ? gdzie ty widzisz jakiegos bomesbacha? Chołda jest szefem Solidarności.

 • 2012-08-27 14:16:28

  gość: ~Gemral

  ostatnio dodany post

  Lepiej tekst przeczytaj uważnie.

REKLAMA