POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Poczuj klimat The World Games 2017 już teraz

mat.prasowe fot.: mat.prasowe

Do The World Games 2017 zostało 5 lat. Jednak już 2 września tego roku wrocławianie będą mogli przyjrzeć się z bliska siedmiu dyscyplinom Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. W ramach Wrocław Odra Festival 2K12 na wrocławskim Rancho zawodnicy będą konkurować w takich dyscyplinach sportowych, jak wakeboard, ultimate frisbee czy wyścigi motorówek na dystansie ¼ mili.

Wrocław Odra Festival to przedsięwzięcie, którego celem jest połączenie sportu, freestyle’u i dobrej muzyki. Podczas niedzielnej imprezy na Rancho Wrocław mieszczącym się przy ulicy Na Grobli 49 odbędą się zmagania w 11 dyscyplinach sportowych w tym w siedmiu, które znajdą się w programie The World Games 2017. Obok streetballu, siatkówki plażowej, regat motorowodnych i golfa zawodnicy będą wykonywać powietrzne ewolucje na wakeboardzie oraz na torze do skimboardu - specjalnie zbudowanym na potrzeby festiwalu. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji podzielą między siebie pulę nagród, która wynosi 20 tysięcy złotych. 

- Czynne uczestnictwo w konkurencjach to jedno, ale przewidzieliśmy też atrakcje dla tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas. Obok pływania na desce, motorówkach, gry w koszykówkę czy badmintona, podczas imprezy odbędą się koncerty DonGuralesko oraz wrocławskiego Natural Dread Killaz, który będzie gospodarzem festiwal - tłumaczy Maćkowiak. 

Tegoroczny Wrocław Odra Festival 2K12 to pierwsza edycja imprezy, której celem jest popularyzacja spędzania wolnego czasu nad Odrą, rozpowszechnienie terenów nadodrzańskich oraz budowa zainteresowania sportami uznawanymi za niszowe. 

- Chcemy, żeby nasza impreza była dla wielu możliwością znalezienia nowego hobby oraz zintegrowania środowiska wrocławskiego sportu i rekreacji. Ponadto powstaje fundacja wspierająca młodych sportowców i artystów, aby korzystając z naszego doświadczenia profesjonalnie pokierować ich karierą łącznie ze wsparciem finansowym - kończy Kajetan Maćkowiak. 

Organizatorami Wrocław Odra Festival 2K12 jest agencja reklamowo-eventowa Acapulco.pl oraz Sharks.pl - Centrum Sportów Wodnych.

Wrocław Odra Festival 2k12 stratuje o godzinie 10.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu festiwalu 40 zł.

Sylwia Stwora/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA