POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dostaną pieniądze na remont drogi i boiska

100 tys. zł przyznano na remont drogi fot.: bom

Gmina Miękinia otrzymała dotacje w wysokości 130 tys. zł na przebudowę drogi Źródła – Błonie i rozbudowę boiska w Łowęcicach. Uchwałę o przyznaniu dotacji podjął urząd marszałkowski.

Sto tysięcy złotych przyznano na remont drogi gminnej Źródła – Błonie w strefie aktywności gospodarczej. Obecnie droga prowadzi do powstającej hurtowni muzycznej w Krępicach. Projekt przebudowy obejmuje wykonanie koryta pod budowę nawierzchni, wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz zjazdów i terenów zielonych. Prace mają zakończyć się we wrześniu. Całość ma kosztować 200 tysięcy zł.

- Drugą dotację w wysokości 30 tys. gmina otrzymała na prace związane z kształtowaniem płyty boiska piłkarskiego, zakup bramek, piłkochwytów, montaż ogrodzenia, ławek i wiat dla zawodników. Wszystkie prace zostaną wykonane w tym roku – informuje jeden z urzędników.

Cały projekt jest realizowany w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

bom

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dostaną pieniądze na remont drogi i boiska

  2013-05-31 12:53:06

  bom

  Gmina Miękinia otrzymała dotacje w wysokości 130 tys. zł na przebudowę drogi Źródła – Błonie i rozbudowę boiska w Łowęcicach. Uchwałę o przyznaniu dotacji podjął urząd marszałkowski.

 • 2013-06-04 18:30:33

  krejzi

  No wreszcie, bo szczerze powiedziawszy to już mam serdecznie dość tych warunków drogowych, które są tutaj przedstawione. Ostatnio przez ten właśnie odcinek drogi musiałem wzywać pomocdrogowa.i-wroclaw.pl a jak wiadomo nie jest przyjemne dla żadnego portfela. Na szczęście moje ubezpieczenie w jakimś stopniu to chociaż pokryło bo inaczej chyba bym musiał zostawić auto w garażu.

 • 2019-09-05 21:00:23

  gość: ~Emil

  ostatnio dodany post

  To dobrze, że w końcu coś się dzieje w naszym regiony na pięknym Dolnym Śląsku. Każdy wie, że do tego, aby kierowcy byli w pełni zadowoleni, brakuje u nas dobrych i szybkich dróg. Ostatnio jechałem tak dziurawą nawierzchnią, że rozwaliłem zawieszenie i musiałem wzywać pomoc drogową ze strony: http://www.autolawetawroclaw.pl, ale na szczęście laweta szybko przyjechała i wszystko skończyło się dobrze, z wizytą u mechanika.

REKLAMA


REKLAMA