POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Remonty szkół w Pisarzowicach, Miękini i Lutyni

Ewelina Mazurkiewicz, dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty w Miękini. fot.: bom

Podczas wakacji szkoły w gminie Miękinia czekają remonty. Zakupione zostaną nowe meble do klas, wymienione płytki podłogowe. Przybędzie też nowa pracownia komputerowa.

Remonty mają być przeprowadzone w trzech placówkach. W przedszkolu w Miękini wymieniona zostanie podłoga. Stare płytki ceramiczne zostaną zastąpione wykładziną typu tarrket. Przewiduje się również malowanie 3 sal zabaw oraz wymianę płytek podłogowych na panele w salach lekcyjnych. W podstawówce przeprowadzony zostanie remont pracowni komputerowej, w której ma powstać sala do nauczania początkowego. W klasie koło świetlicy ma być pracownia komputerowa. Do kilku klas zostaną zakupione meble, stoły i krzesła regulowane. W hali sportowej zostaną wymalowane nowe linie do koszykówki. Przewiduje się również remont schodów łączących podwórko podstawówki z gimnazjum i wymalowanie lini boiska do badmintona.

- W Pisarzowicach planowana jest wymiana dachu z papy na blachę ułożoną na łatach. Dodatkowo zostaną pomalowane niektóre sale lekcyjne i korytarz szkolny. W niektórych salach przedszkolnych i szkolnych zamontowane zostaną rolety. Malowanie sal lekcyjnych i korytarzy planowane jest również w Lutyni – informuje Ewelina Mazurkiewicz, dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty w Miękini.

Jednak zakres remontów w Lutyni przedstawia się skromnie, na tle innych placówek, co wiąże się z planowaną budową nowych szkół w tej miejscowości. Ma tu powstać przedszkole i gimnazjum z halą sportową.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA