POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

1 lipca most połączy oba brzegi. Samochody pojadą nim dopiero w grudniu

Most będzie miał ponad pół kilometra długości. Jego budowę rozpoczęto w 2011 roku fot.: facebook

Kończy się budowa mostu na Odrze między Brzegiem Dolnym a Miękinią. 1 lipca mają zostać połączone oba odcinki. Przeprawa będzie jedną z najdłuższych w Polsce i wyniesie 565 metrów.

Most ułatwi dojazd z Brzegu Dolnego do Wrocławia i powiatu średzkiego. Do tej pory mieszkańcy musieli korzystać z przeprawy promowej. Most ma 15 metrów szerokości i dwa pasy ruchu po 3,5 metra każdy. Obiekt składa się z sześciu przęseł i zbudowano go metodą nawisową. Buduje go firma Skanska specjalizująca się w budownictwie drogowym.

- Skanska rozpoczęła realizację kontraktu jesienią 2011 roku. Na całej długości mostu i dróg dojazdowych wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Zainstalowane zostanie oświetlenie oraz ekrany akustyczne. Powstanie także dziewięć przejść dla zwierząt i 4 zintegrowane przepusty drogowe – tłumaczy Bogdan Rytwiński, dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo - Mostowego Skanska we Wrocławiu.

Wykonawca twierdzi, że zrobi wszystko, aby ruch mostem puszczono najpóźniej w grudniu. 1 lipca na moście zaplanowano spotkanie przedstawicieli firmy Skanska z samorządowcami. Celem spotkania jest podsumowanie dotychczasowych efektów budowy. Od strony Miękini powstanie 4,5 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej o szerokości siedmiu metrów (odcinek od drogi powiatowej do Zaboru Wielkieg). Po stronie Brzegu Dolnego powstanie krótszy odcinek o podobnych parametrach. Projekt jest finansowany w 50 procentach ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz w 50 procentach z budżetu województwa dolnośląskiego. Całość ma kosztować 172 mln zł.

bom

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 1 lipca most połączy oba brzegi. Samochody pojadą nim dopiero w grudniu

  2013-06-23 10:45:21

  bom

  Kończy się budowa mostu na Odrze między Brzegiem Dolnym a Miękinią. 1 lipca mają zostać połączone oba odcinki. Przeprawa będzie jedną z najdłuższych w Polsce i wyniesie 565 metrów.

 • 2013-06-23 11:50:28

  gość: ~lokal

  super, będzie jakaś alternatywa dla dojazdu z Wro na zachód

 • 2013-06-23 13:56:45

  gość: ~REW

  Komu przeszkadzała zabytkowa przeprawa pontonowa?

 • 2013-06-26 12:52:48

  gość: ~xxxwm

  dlaczego za każdym razem piszecie, że wcześniej można było się dostać tylko przeprawą promową? bzdura! przecież do Wrocławia można dojechać drogą wojewódzką 341 i 342 (przez Uraz), natomiast do Środy Śląskiej drogą wojewódzką przez Lubiąż. Trasa jedynie się skróci, więc proszę nie pisać takich głupot!

 • 2013-08-25 16:33:20

  gość: ~bogda

  ostatnio dodany post

  ...każda nowa droga czy most cieszy. Jesteśmy pod tym względem mocno opóżnieni w stosunku do Europy. BRAWO drogowcy - czynicie dobro dla pokoleń.

REKLAMA