POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Do czego będzie służyć dawna remiza strażacka?

Z kościołem w Domasławiu graniczy remiza fot.: wikipedia

W Domasławiu od początku września trwają prace budowlane związane z rewitalizacją obiektu dawnej remizy strażackiej. Ich koniec przewidziany jest na marzec przyszłego roku.

Rewitalizacja dawnej remizy będzie polegała przede wszystkim na zmianie jej funkcji - z dawnej remizy strażackiej na obiekt użytkowy. Obecnie budynek ten jest w złym stanie technicznym. Zlokalizowany jest w pobliżu terenu rekreacyjnego, na którym znajduje się plac zabaw oraz boiska sportowe, dodatkowo przylega bezpośrednio do muru przykościelnego.

- Obok przedmiotowego obiektu przechodzi się do jednego z głównych wejść na teren rekreacyjny oraz do bramy kościoła. Ze względu na zły stan techniczny obiektu i bliskość jego otoczenia, zdecydowano o konieczności przeprowadzenia remontu dawnej remizy zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu – informuje Monika Szczęśniak z urzędu w Kobierzycach.

Przed wykonaniem prac budynek ten służył częściowo jako magazyn sprzętu sołeckiego. Obecnie został przekazany wykonawcy i stanowi plac budowy. Po remoncie obiekt ten będzie wykorzystywany przez sołectwo z Domasławia.

- W miejscu dawnej remizy strażackiej rozważamy utworzenie miejsca ekspozycji  eksponatów archeologicznych związanych z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, które częściowo znajdują się w gminnym urzędzie a związane są bezpośrednio z miejscowością Domasław – dodaje pracownica kobierzyckiego magistratu.

someone. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA