POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Dzień otwarty szkoły i degustacja potraw z Kuroniem

Dzień otwarty w zespole szkół w Środzie Śląskiej fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jakub Kuroń, syn Macieja Kuronia oceniał potrawy przygotowane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej (PZSP). Po konkursie odbyła się degustacja.

Imprezę zorganizowano w ramach dnia otwartego szkoły. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej młodzież z technikum gotowała potrawy. Konkurs przygotował Jakub Kuroń, wnuczek Jacka Kuronia znanego opozycjonisty w czasach peerelu. W trakcie odbywał się też kwiz wiedzy o przyprawach i kuchniach świata.

- Skoro mamy technikum żywienia chcieliśmy pokazać naszym uczniom, że w tej branży można również zrobić karierę. To lekcja przedsiębiorczości i reklama szkoły. Pana Kuronia znaleźliśmy w internecie. Do udziału zaprosiliśmy wszystkie gimnazja z całego powiatu – mówi Jolanta Bilińska, dyrektorka PZSP nr 2.

W pobliżu szkoły młodzież z zawodówki prezentowała swoje umiejętności jazdy autem po placu manewrowym. W trakcie omijania przeszkód nie wolno było zrzucić piłeczki tenisowej umieszczonej na masce. Chętni mogli też zwiedzać warsztaty szkolne i zobaczyć, do czego służy tokarka. W szkole odbywały się warsztaty informatyczne. W trakcie uczniowie budowali tzw. most Leonarda. Konstrukcję w piętnastym wieku wymyślił konstruktor, filozof i artysta Leonardo da Vinci.

- Most składa się z wielu elementów. Decydującą rolę podczas budowy pełni siła ciężkości. Przeprawę można zbudować nie używając gwoździ, ani cementu – opowiada jeden z nauczycieli.

W trakcie imprezy rozmawialiśmy z uczniami. Pytaliśmy ich o poziom nauki, nauczycieli i czy zadowoleni są z wybranych kierunków.

- Uczymy się fachów: operator maszyn rolniczych i mechanik samochodowy. W szkole jest dużo fajnych nauczycieli. Nasza klasa najbardziej lubi Mirosława Kobela – mówią uczniowie z zawodówki.

Dzień otwarty zakończyła degustacja potraw. Młodzież i nauczyciele robili sobie też pamiątkowe zdjęcia z Jakubem Kuroniem.

Jacek Bomersbach

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dzień otwarty szkoły i degustacja potraw z Kuroniem

  2013-10-31 10:47:33

  Jacek Bomersbach

  Jakub Kuroń, syn Macieja Kuronia oceniał potrawy przygotowane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej (PZSP). Po konkursie odbyła się degustacja.

 • 2013-10-31 22:11:23

  gość: ~OLa

  Tak to byl niesamowity dzien...
  Oby takich wiecej...
  Pierwszy raz mielismy okazje gotowac nasze potrawy z tak wybitna osoba jak Jakub Kuroń,
  Nie samowity czlowiek..otwary,Sympatyczny...i z duzym doswiadczeniem ktore pozwolilo nam wiele sie nauczyc...mamy nadziej ze to nie byla ostatnia Jego wizyta w naszej szkole;)

 • 2013-11-13 20:34:35

  gość: ~ssas

  ostatnio dodany post

  smakowitości

REKLAMA