POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zamknęli im drogę bez uprzedzenia?

Zamknięcie drogi Dobrzykowice-Kiełczówek fot.: EM/zdjęcie ilustracyjne

We wtorek Skanska ruszyła z remontem odcinka drogi powiatowej Dobrzykowice-Kiełczówek w gminie Czernica. O tym, że są objazdy gmina poinformowała w dniu zamknięcia. 

O pracach zaplanowanych na koniec października i większość listopada starostwo z wyprzedzeniem poinformowało policję i Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Mieszkańcy i władze gminy dowiedzieli się jako ostatni, czyli w dniu zamknięcia drogi dla ruchu samochodów. Magistrat tłumaczy, że nie informował o tym, bo o niczym nie wiedział. – Sami otrzymaliśmy informację od starostwa dopiero w dniu zamknięcia drogi – wyjaśnia pracownica sekretariatu w urzędzie w Czernicy.

- Firma Skanska lub Wydział Dróg Powiatu nie zawiadamiał odrębnie mieszkańców okolicznych miejscowości o utrudnieniach w ruchu. Wyznaczono objazd i powiadomiono o tym kilka dni wcześniej policję oraz zarządcę drogi – informuje wicestarosta powiatu wrocławskiego Jerzy Fitek. - Za występujące utrudnienia w ruchu przepraszamy – dodaje.

Przebudowa odcinka drogi 1922D od Dobrzykowic do Kiełczówka rozpoczęła się 29 października. Zgodnie z planem modernizacji i poprawy bezpieczeństwa dróg powiatowych, który na wiosnę tego roku zatwierdziła Komisja Dróg Rady Powiatu.Wszystkie prace drogowe za kwotę ponad 15 milionów złotych wykona Skanska S.A., która wygrała przetarg. 

W 2013 roku do modernizacji nawierzchni asfaltowych oraz poboczy przewidziano 50 km dróg powiatowych, w tym właśnie ten fragment drogi Dobrzykowice-Kiełczówek – wyjaśnia Fitek. Przebudowa obejmuje położenie nowej nawierzchni asfaltowej z dodatkiem komponentów gumowych na odcinku około 2 km. - Z uwagi na to, że obecnie ta droga ma tylko ok. 4 metry szerokości maszyny drogowe układające nowe pobocze i nawierzchnię zajmują całą szerokość jezdni. Nie było więc możliwości puszczenia ruchu samochodowego, nawet wahadłowo – mówi wicestarosta powiatu. W ramach inwestycji droga zostanie teraz poszerzona o około 1 metr. Łącznie prace budowlane będą kosztować ok. 750 tysięcy złotych i mają być zakończone do 20 listopada br.  

Z Dobrzykowic do Wrocławia pojedziemy teraz tylko przez Wojnów i Strachocin. Zamknięcie drogi prowadzącej do stolicy Dolnego Śląska przez Psie Pole spowodowało zakorkowanie jedynej czynnej trasy. Utrudnienia zaczynają się już w Dobrzykowicach. Alternatywą jest jeszcze dojazd przez  wschodnią obwodnicę Wrocławia do ul. Opolskiej, tam jednak przepustowość ruchu też pozostawia wiele do życzenia.

margo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA