POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Coraz bliżej do III Ślężańskiego Balu Charytatywnego

Coraz bliżej do III Ślężańskiego Balu Charytatywnego fot.: Materiał prasowe

Pieniądze pozyskane z biletów wstępu (390 zł para) i z licytacji zasilą budżet remontowy zabytkowych kościołów i pozwolą na całoroczną rehabilitację chorych dzieci. 

Stowarzyszenie Ślężański Krąg 1 lutego organizuje w Sobótce III Ślężański Bal Charytatywny. Datki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na całoroczną rehabilitację Adriana i Kacpra, dzieci z terenu gminy Sobótka, cierpiących na porażenie mózgowe oraz na remont zabytkowego kościółka w Księginicach Małych. Podczas I i II edycji Balu Charytatywnego stowarzyszenie zebrało aż 68 tysięcy złotych. W obu zabawach tanecznych uczestniczyło łącznie ponad 200 osób. Tym razem warunki lokalu pozwalają na zaproszenie 90 osób.

Bal odbędzie się 1 lutego w Hotelu Ślęza w Sobótce, którego właściciel Zbigniew Słodkowski wspomógł organizatorów i nie pobrał opłaty za wynajęcie lokalu. Stowarzyszenie wynegocjowało też bardzo dobrą cenę za menu i alkohol dla gości. Cena biletu wstępu, zaproszenia na bal to 390 złotych od pary, w tym: opłata za pełne menu i symboliczną butelkę alkoholu. Wśród zaproszonych gości będą m.in. osobistości lokalnego świata biznesu, politycy i społecznicy.

Cegiełka Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej

Otrzymaliśmy zgodę z Kancelarii Prezydenta na Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, którym obejmie organizowany przez nas bal charytatywny – mówi Jadwiga Dębicka, prezes Stowarzyszenia Ślężański Krąg.

Anna Komorowska przeznaczy na licytację pióro z mechaniczną kopią własnoręcznego podpisu. – To dla nas szczególne wyróżnienie i zaszczyt, a prezent jest również wielką radością – dodaje Dębicka.

Zebrani będą mogli wylicytować różnego rodzaju wartościowe przedmioty, a także gadżety o symbolicznym znaczeniu i bezcenne pamiątki, chociażby dla fanów sportu. Więcej szczegółów organizatorzy zdradzą już wkrótce.

Stowarzyszenie Ślężański Krąg tworzy grupa 15 społeczników, którzy w większości pochodzą z Przemiłowa koło Sobótki. Od trzech lat działają na rzecz lokalnej społeczności, chorych dzieci i ratowania zabytków sakralnych z okolic Ślęży, szczególnie tych należących do parafii Nasławice. Proboszczem jest tam Zbigniew Słobodecki, członek i jeden z założycieli Stowarzyszenia Ślężański Krąg.

Sobótczańską akcję charytatywną objęliśmy swoim patronatem medialnym. Informacje na temat organizowanego balu będziemy na bieżąco aktualizować na łamach Express-Miejski.pl.

Magdalena Margasińska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Coraz bliżej do III Ślężańskiego Balu Charytatywnego

  2014-01-13 23:40:18

  Magdalena Margasińska

  Pieniądze pozyskane z biletów wstępu (390 zł para) i z licytacji zasilą budżet remontowy zabytkowych kościołów i pozwolą na całoroczną rehabilitację chorych dzieci. 

 • 2014-01-23 22:00:51

  gość: ~kibic

  ostatnio dodany post

  Trzeci Ślężański Bal Charytatywny w Hotelu Sobotel - CO TO JEST !!!! CO NA TO ORGANIZATORZY Z ŚLĘŻAŃSKIEGO KRĘGU ? Panie i panowie z Sobotelu oraz działacze sportowi nie róbcie ludziom wody z mózgów.

REKLAMA


REKLAMA