POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Kupujesz soczewki kontaktowe przez Internet - uważaj na oszustów

Soczewki kontaktowe. fot.: Krzysztof Płatek

Soczewki kontaktowe są obecnie coraz popularniejsze wśród osób z wadami wzroku, można je kupić także w Internecie.

Osoby, które są pod stałą opieką okulisty i na pewien czas mają zaordynowane noszenie konkretnych soczewek mogą kupować je nie tylko stacjonarnie, lecz także w Internecie.

Szkła kontaktowe są bardzo łatwo dostępne na rynku. Soczewki kontaktowe można zakupić w aptekach, salonach optycznych oraz w sklepach internetowych dobrych optyków (np. sklep internetowy Vision Express). Dzięki takiej łatwości kupna soczewek, możliwość komfortowego ich użytkowania otworzyła się również dla osób, które mieszkają w miejscowościach, w których nie ma salonu optycznego lub nie ma dużego wyboru soczewek.   

Soczewki kontaktowe z pewnego źródła

Soczewki kontaktowe, jako produkt medyczny podlegają ścisłej kontroli. Muszą przejść testy kliniczne oraz restrykcyjne inne testy medyczne. Ponadto zanim zostaną dopuszczone do produkcji muszą otrzymać pozytywne opinie i zgodę Agencji Rządowych. Dzięki temu mamy pewność, że soczewki, których używamy są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i oczu. Soczewki kontaktowe, które kupiliśmy w pewnym źródle dają nam gwarancję daty ważności i oryginalności.

Soczewki z nieznanych źródeł

Soczewki kontaktowe, zwłaszcza w Internecie można kupić w wielu miejscach. W sieci są sklepy, które sprzedają soczewki w dużo niższej cenie, albo kuszące niezwykłymi kolorami, wzorami, itd. Niestety sklepy te nie są markowe, a soczewki, które proponują często nie przeszły żadnych testów zdrowotnych i nie mają żadnych atestów bezpieczeństwa. Zdarza się również, że soczewki, które oferuje sklep mają bardzo podobną nazwę (np. różniącą się jedną literą od oryginału) do renomowanych soczewek, mają również łudząco podobne opakowanie. Cena ich jednak jest dużo niższa. Trzeba uważać na takie podrabiane soczewki. Poza tym rynek polski zalany jest szkłami kontaktowymi sprowadzonymi z Azji. Soczewki te są bardzo niebezpieczne. Zakrywają nie tylko samą siatkówkę, lecz także część białka, co może być bardzo groźne, bo taka soczewka nie dopuści do oka odpowiedniej ilości tlenu, oko nie będzie również nawilżone. Niedotlenione oko może poważnie zachorować – możliwe jest pogorszenie widzenia, jak również całkowita utrata wzroku (przez niedotlenienie). Dlatego tak ważne jest kupowanie soczewek w znanych, pewnych źródłach, również w Internecie.

Michał Kamiński

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kupujesz soczewki kontaktowe przez Internet - uważaj na oszustów

  2014-10-02 17:38:36

  Michał Kamiński

  Soczewki kontaktowe są obecnie coraz popularniejsze wśród osób z wadami wzroku, można je kupić także w Internecie.

 • 2016-09-07 11:21:05

  gość: ~seez

  ostatnio dodany post

  Wypadałoby chociaż używać prawidłowych pojęć. Soczewka zakrywa siatkówkę??? Białko? zachodzi? Markowe soczewki też zachodzą... szkoda słów...

REKLAMA