POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Ginące listy przyczyną kłopotów mieszkańców gminy Malczyce - list czytelnika

Listy nie docierają do mieszkańców fot.: EM

Na terenie gminy Malczyce od dłuższego czasu mieszkańcy mają problem z otrzymaniem swojej poczty, a listy giną lub docierają ze znaczym opóźnieniem.  

W tej sprawie napisał do nas czytelnik z Wilczkowa zaniepokojony złym funkcjonowaniem nie tylko samej poczty, ale i brakiem listonosza.

Szanowna Redakcjo,

Jestem mieszkańcem Wilczkowa, w gminie Malczyce. Od dłuższego czasu w naszym mieście występuje problem z doręczaniem poczty przez listonosza. Właściwie w ogóle go nie widać, a listy polecone i inna poczta po prostu do nas nie docierają. Próbowałem zgłaszać ten fakt w urzędzie poczty w Środzie śląskiej, ale zostałem zbyty przez pracownika. Podano mi numer do kierowniczki, ale przez kilka dni nikt nie odebrał telefonu. Kiedy ponownie pojawiłem się na poczcie, pani z którą miałem rozmawiac po prostu mnie zlekcewazyła. Stąd moja prośba o interwencję. Nie docierają do nas listy, listy polecone, rachunki za telefon. Czekamy teraz z żoną na bardzo ważne wyniki badania lekarskiego i trudno powiedzieć, co się z nimi stało. A to przecież ważne, by listy i ważne dokumenty docierały do nas na czas. Pytanie, co dziej się z pocztą, jaką z placowki w Środzie Śląskiej odbiera listonosz obsługujący nasz rejon?

Dodam tylko, że jednego dnia zniecierpliwiony sąsiad, który już dośc długo czekał na ważną przesylkę poleconą, pojechał do listonosza do jego domu. Poprosil o wydruk wszystkich listow w posiadaniu listonosza. Okazało się, że na wydruku list, na który czekał był w posiadaniu listonosza. I gdzie? w jego prywatnych rzeczach? Dodam, że listonosz mówi wprost, że nie daje sobie rady z obsługą listów. Jaką zatem mamy pewnośc, jako mieszkańcy Wilczkowa, że przesyłki, na ktore czekamy w ogóle do nas dotrą? Będziemy wdzięczni za intwerencję, bo taka sytuacja jest dla wszytskich bardzo uciązliwa.

Z poważaniem
Mieszkaniec Wilczkowa

Okazało się, że problem z funkcjonowaniem poczty i listonosza na terenie Wilczkowa nie jest odosobniony. Jak usłyszeliśmy w filii placowki, problem obejmuje całą gminę Malczyce.

- Przesyłki docierają do mieszkańców Rachowa raz w tygodniu, niezależnie od tego, czy są to listy polecone czy też listy zwykłe. Zdarzyło się, że list polecony dotarł do mnie po dwóch tygodniach od jego nadania - mówi na temat sytuacji Justyna Tokarz, sołtys Rachowa, w gminie Malczyce. - Z powodu opóźnień, nasi mieszkańcy zmuszeni są płacić odsetki od nieterminowych wpłat na ra chunki. Kiedy zgłosiłam ten fakt na poczcie w Środzie Śląskiej poinformowano mnie, że powinniśmy składać za każdym razem reklamacje. Trudno jednak, by starsze osoby, z każdym opóźnionym  rachunkiem jechały do Środy Śląskiej, by złożyć reklamacje - dodaje.

Temat niedoręczonych listów próbowaliśmy poruszyć w placówce w Środzie Śląskiej, jednak zostaliśmy odesłani do rzecznika prasowego Poczty Polskiej w Warszawie. 

- Bardzo dziękujemy za ten sygnał. Placówka pocztowa w Środzie Śląskiej jest pod naszą szczególną pieczą. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej wyeliminować wszystkie niedogodności związane z jej funkcjonowaniem. O efektach zmian będziemy informować- poinformował nas Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S. A. Nie zdradził jednak powodów szczególnej troski o średzki oddział. 

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

ikesz

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ginące listy przyczyną kłopotów mieszkańców gminy Malczyce - list czytelnika

  2016-02-04 13:22:20

  ikesz

  Na terenie gminy Malczyce od dłuższego czasu mieszkańcy mają problem z otrzymaniem swojej poczty, a listy giną lub docierają ze znaczym opóźnieniem.  

 • 2016-02-08 08:02:25

  gość: ~Ot

  A co na to wójt? Dlaczego jako nasz reprezentant nie wypowie się w tym temacie? a problem zna przecież od kilku miesięcy.

 • 2016-02-08 11:11:56

  gość: ~pocztylion

  Bo jemu przynoszą bezpośrednio do urzędu, i z tego co wiem to jeszcze w urzędzie pocztowym w Malczycach nie był ani razu.!!!!

 • 2016-02-08 12:26:20

  gość: ~zeus

  Boże, jakie prymitywy tu się wypowiadają to głowa mała. Po prostu brak słów na to by was określić! Wy nie potrzebujecie wójta tylko Boga! Czytam czasami te wasze wpisy i zastanawiam się czy macie rozumy ?! musicie być bardzo nieszczęśliwi w życiu!!!!! aż mi was żal....macie taką wspaniałą panią sołtys, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych i jest taka zaradna, na pewno wam ten problem rozwiąże. Bo niby od czego ona jest? Albo wiecie co, napiszcie do prezydenta woj. dolnośląskiego, albo jeszcze lepiej - do prezydenta Polski, z pewnością nie mają co robić i zajmą się malczycką pocztą.
  A problem z pocztą jest to fakt. Nie jednokrotnie w skrzynce leżą listy polecone, których nikt nie kwitował, albo awiza wrzucane od razu do skrzynki, bo listonoszowi nie chciało się wziąć listu, gdyż się spieszył i nie miał czasu czekać aż ktoś mu drzwi otworzy.
  A wy co? uważacie się za takich mądrych ludzi, a z pocztą nie umiecie sobie poradzić???

 • 2016-02-08 12:53:52

  gość: ~do zeusa

  Zeusowi z Traugutta 15 puszczają nerwy. Jeszcze zacznie rzucać piorunami. A niech go tam .....

 • 2018-05-07 08:28:16

  gość: ~Post

  @~zeus To wszystko racja i popieram. Jednak tym co DO TEJ PORY (poczta ostrzegała, ze tak bedzie) nie zainstalowali sobie skrzynki pocztowej - to bartdzo im sie należy. Dodam też, ze skrzynka w budynku wielorodzinnym ma być NA PARTERZE, a nie przy drzwiach, np na 2 pietrze.Do tego dochodzi nagminny brak numeracji na budynkach wielorodzinnych. Niechlujstwo, olewactwo i zaniechanie. Takich nie żałuję, a listonosz jest wtedy na prawie - nie doreczając. Jak się trafi na zmianie słuzbista, to egzekuje to. I dobrze....

 • 2018-05-07 08:30:58

  gość: ~Post

  ostatnio dodany post

  @~Post Oczywiście chodziło mi onumerację budynków jednorodzinnych :)

 • 2016-02-08 08:35:26

  gość: ~Gość

  W Malczycach jest taka sama sytuacja. W skrzynce znajduję listy wrzucone hurtem, a nadane jeszcze w grudniu ubiegłego roku, w wśród nich faktury, których termin zapłaty minął już dawno! Skandal

 • 2016-02-08 09:13:21

  gość: ~czytelniczka

  Mnie również dotknął ten problem, zawiadomienie o komisji lekarskiej dostałam dwa dni po terminie zgłoszenia się. Jednak trudno się dziwić, że poczta ma problem z listonoszami, za taką stawkę jaką proponują.

 • 2016-02-17 14:46:46

  gość: ~dyrdyr

  Kiedyś Poczta Polska to była firma..a teraz- DZIADOWSTWO, DZIADOWSTWO, DZIADOWSTWO...

 • 2016-02-18 13:01:55

  gość: ~Wkurzony też na pocztę że hej

  Była w Malczycach obrotna listonoszka, szybka jak struś pędziwiatr, zwolniła się, bo dostała lepiej płatna pracę. Nikt nie będzie niedługo chciał pracować na poczcie, bo obowiazków multum a pensja kiepściutka. Wysłałam kartkę z ferii już 2 tygodnie temu i nadal nie przyszła do znajomych w Malczycach :(

 • 2016-02-18 22:16:03

  gość: ~dyrdyr

  Nie tyle lepiej płatną ale normalną...

 • 2018-05-07 08:17:27

  gość: ~Tymoteusz1

  Żyjemy w XXI wieku, nie trzeba się wcale ograniczać tylko do jednej firmy kurierskiej czy pocztowej. W takiej sytuacji polecam Wam szczególnie nadanie paczki kurierem dpd. Ani razu nie miałem z nimi żadnej sytuacji konfliktowej, w której byłbym niezadowolony z usługi. Po co się stresować, skoro nie jest to konieczne?

REKLAMA