Express-Miejski.pl

Dzięki zaangażowaniu sołtys i mieszkańców w Wilkszynie działa punkt pocztowy

Zdjęci ilustracyjne fot.: sxc.hu

Z końcem września w Wilkszynie został uruchomiony nowy punkt pocztowy przy ulicy Leśnej 3a. 

Mieszkańcy Wilkszyna, Brzeziny, Brzezinki Średzkiej i Pisarzowic najbliższy oddział Poczty Polskiej mają w Miękini. - Dla nas, mieszkańców największy problem stanowiła odległość od naszych miejscowości do samej Miękini, gdzie musieliśmy jeździć po awizo. Dlatego rozpoczęłam rozmowy z naczelnikiem poczty w Środzie Śląskiej w sprawie utworzenia u nas punktu - mówi sołtys Wilkszyna Monika Makara, która była inicjatorką powstania we wsi punktu pocztowego.

Pierwsze pismo do Poczty Polskiej z prośbą o utworzenie placówki było negatywne. - W tej sytuacji wsparli nas wójt Jan Marian Grzegorczyn oraz poseł Przemysław Czarnecki. Z biura posła wypłynęło pismo do Poczty Polskiej. Ponieważ pierwsza odpowiedz była negatywna, postanowiliśmy przygotować petycję. Podpisali się pod nią sołtysi z Brzeziny, Brzezinki Średzkiej, Pisarzowic i oczywiście Wilkszyna. Również mieszkańcy poparli naszą inicjatywę. Z samego Wilkszyna pod pismem podpisało się 500 mieszkańców - mówi sołtys Monika Makara. Petycja z prośbą o utworzenie punktu trafiła do Poczty Polskiej pod koniec sierpnia. 

Dzięki zaangażowaniu sołtysów i pomocy ze strony wójta i posła, dziś mieszkańcy czterech wsi mogą się cieszyć z nowego punktu pocztowego.

Od otwarcia placówka ma wielu klientów

Punkt pocztowy w Wilkszynie jest czynny w dni robocze od godz. 6:30 do 14:30. Dodatkowo w każdy dzień tygodnia od godz. 14:30 do 18 i w sobotę od godz. 10 do 13 wydawane są klientom przesyłki awizowane. - Placówka świadczy pełen zakres usług i jest dedykowana mieszkańcom Wilkszyna oraz okolicznych miejscowości - informuje Biuro Prasowe Poczty Polskiej.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA