Express-Miejski.pl

Rozpoczynamy Plebiscyt Czytelników Express-Miejski.pl. Można już zgłaszać kandydatów!

Plebiscyt Czytelników Express-Miejski.pl fot.: EM

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do Plebiscytu Czytelników Express-Miejski.pl podsumowującego 2016 rok. Zwycięzców wybierzemy w siedmiu kategoriach!

Plebiscyt polega na wyborze przez Czytelników Express-Miejski.pl „Sportowca Roku 2016”, „Drużyny Sportowej Roku 2016”, „Wydarzenia Roku 2016”, „Inwestycji Roku 2016”, „Sołectwa Roku 2016”, „Samorządowca Roku 2016” oraz „Osobowości Roku 2016”. Partnerem Strategicznym wydarzenia została Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Czy spotkali Państwo w minionym roku kogoś, kto – patrząc przez pryzmat dokonań sportowych w 2016 roku - zasłużył na miano „Sportowca Roku 2016”? A może któryś z samorządowców swoim zaangażowaniem w pracę na rzecz lokalnej społeczności przyczynia się do rozwoju regionu i zasługuje tym samym na tytuł „Samorządowca Roku 2016”? Lub też znacie osobę, która angażuje się w życie gminy/powiatu średzkiego, działa społecznie, charytatywnie na rzecz innych poświęcając tym samym swój czas, a i często pieniądze i zdecydowanie powinna otrzymać miano „Osobowości Roku 2016”? Jeśli tak, to właśnie teraz jest okazja, by tym osobom za to podziękować i docenić. To właśnie dlatego organizujemy pierwszy Plebiscyt Czytelników Express-Miejski.pl, w którym uhonorujemy tych, którzy w ostatnich dwunastu miesiącach ciężko pracowali, często nie licząc na uznanie.

To jednak nie wszystko. Rok 2016 to także ważne wydarzenia kulturalne lub sportowe. Wybierzmy to, które najbardziej zapadło nam w pamięci – zarówno ze względu na pomysł, czy atmosferę, która mu towarzyszyła, jak i organizację dopiętą na ostatni guzik. Niech zostanie ono „Wydarzeniem Roku 2016”.

W ubiegłym roku zakończono też szereg ważnych inwestycji odznaczających się szczególnymi walorami w takich obszarach jak: energooszczędność, zagospodarowanie urbanistyczne, funkcjonalność i użyteczność. Mowa o budowie obiektów biurowych i handlowych, przemysłowych, sportu, rekreacji i wypoczynku, kultury i edukacji, obiektów sakralnych, inżynieryjnych (w tym budowa i modernizacja infrastruktury drogowej). Niech zwycięży najciekawsza, na którą czekaliście od dawna, i która została zrobiona naprawdę dobrze. Niech uzyska tytuł „Inwestycji Roku 2016”.

Podsumujmy także dokonania sportowe naszych drużyn, które w 2016 roku walczyły o najwyższe miejsce na podium, a które reprezentują nasze kluby sportowe, a zatem i naszą społeczność. Niech i tym razem wygra najlepsza i otrzyma miano „Drużyny Sportowej Roku 2016”!

Do rywalizacji staną także sołectwa, w których w 2016 roku prowadzono aktywne działania na rzecz integracji lokalnej społeczności i rozwoju miejscowości wchodzących w skład sołectwa. Na pewno bez problemu takie wymienicie. To, które otrzyma najwięcej głosów zyska nagrodę główną oraz tytuł „Sołectwa roku 2016”.

Kandydatów w plebiscycie nominują nasi Czytelnicy. Zachęcamy więc do zgłaszania swoich faworytów. Można to zrobić do 25 stycznia za pośrednictwem emaila wysłanego na adres: plebiscyt@em24.pl [sprawdź, jakie informacje musisz podać w mailu]. Kandydatury można też zgłaszać poprzez kupony w formie dystrybuowanych przez nas od 18 stycznia ulotek lub wyciętych z naszej gazety formularzy (wydanie 20 stycznia 2017 roku). Należy je wrzucić do pudełek oznaczonych naszym logo, znajdujących się w poniższych punktach:

 • Średzki Park Wodny, ul. Winogronowa 34, Środa Śląska
 • Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 58, Środa Śląska
 • Piekarnia Stępniak, Plac Wolności 52, Środa Śląska
 • Centrum Turystyczne Kowalska, pl. Wolności 57, Środa Śląska
 • Dobryń Trening, ul. Targowa 1c, Środa Śląska
 • Siłownia Atletica, ul. Mostowa 19, Środa Śląska
 • Anna Mitura fryzjer, ul. Legnicka 25, Środa Śląska
 • Sklep wielobranżowy, Rynek 16 (pawilon), Kostomłoty
 • Urząd Gminy Udanin, Udanin 26
 • Urząd Gminy Miękinia, ul. Kościuszki 41, Miękinia
 • Urząd Gminy Malczyce, ul. Traugutta 15, Malczyce
 • Kwiaciarnia Salonik Kwiatów, ul 1 Maja 35, Malczyce

Na podstawie zgłoszeń wybierzemy do 15 kandydatów w każdej kategorii. W drugim etapie będą oni walczyć o Wasze głosy. Głosowanie rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 12 lutego 2017 r., do godz. 23:59. Głosować będzie można wysyłając SMS-y na nr 72068 w treści wpisując TC.EM.Xxx, gdzie X to numer kategorii, a xx numer przypisany kandydatowi. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT. Usługę Premium SMS obsługuje Eurokoncept, grupa Dotpay. Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange). Regulamin Usług i serwisów SMS oraz informacje dot. reklamacji znajdują się na stronie: http://www.express-miejski.pl/plebiscyt-dsr-2016.

O zwycięstwie w plebiscycie zadecyduje liczba głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 13 lutego 2017 r. i tego samego dnia ogłoszone zostaną wyniki. Nie zabraknie również wartościowych nagród i uroczystej finałowej gali zorganizowanej 21 lutego w Zamku na wodzie w Wojnowicach.

Niech wygrają najlepsi!

Regulamin Plebiscytu oraz szczegóły dostępny jest na stronie Plebiscytu. Organizatorem Plebiscytu jest firma Advanart - wydawca Express-Miejski.pl (ul. Przejazdowa 14/14, 51-167 Wrocław, NIP: 887-163-41-89)

 

 

em

REKLAMA