POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wójt Wicha z absolutorium. Radni jednogłośni

Sesja absolutoryjna w Kostomłotach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas sesji 30 maja w Kostomłotach, radni podjęli szereg uchwał w tym tę o przyznaniu wójtowi absolutorium. 

W sesji uczestniczyło 14 radnych. Budżet gminy Kostomłoty na dzień 31 grudnia 2016 roku został zrealizowany z dochodami w wysokosci ponad 25 mln złotych. To 101 proc. wykonanego planu. Wydatki wyniosły blisko 24 mln złotych. - Wydatki zrealizowane na 93,22 proc. planu ogółem, co świadczy o konsekwencji organu wykonawczego w zakresie przyjętych przez Radę Gminy założeń budżetowych - wyjaśnia skarbnik gminy Rafał Hossa.

Budżet za 2016 rok zamknął się nadwyżką w wysokości ponad 314 tys. złotych przy planowanym deficycie w wysokości 1,7 mln złotych. - W ramach udzielonych przez Radę Gminy upoważnień organ wykonawczy nie przekroczył swoich kompetencji. Realizacja zobowiązań zwrotnych z tytułu spłat rat kapitałowych pożyczek i kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych przebiegała zgodnie z przyjętymi harmonogramami. Zadłużenie Gminy Kostomłoty z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek, emisji obligacji wynosiło blisko 5 mln złotych - podsumowuje skarbnik

Pozytywną opinię o udzieleniu wójtowi absolutorium wydała komisja rewizyjna oraz Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu. Uchwałę absolutoryjną radni podjęli jednogłośnie. - Chciałbym serdecznie podziękować radnym za udzielenie absolutorium. Jest to dla mnie bardzo ważne, tym bardziej, że udzielone jednogłoścnie. To będzie ode mnie wymagało jeszcze większego zaangażowania i pracy dla naszej gminy - dziękował wójt Stanisław Wicha. 

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wójt Wicha z absolutorium. Radni jednogłośni

  2017-05-31 10:03:02

  gość: ~mieszkaniec

  eh wójciu doceń tą ich decyzję

 • 2017-05-31 11:04:15

  gość: ~ewa

  ostatnio dodany post

  więcej inwestycji Panie wójcie prosimy. Może jakieś nowe firmy w gminie?

REKLAMA


REKLAMA