POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Podwójne święto Smolca już w najbliższą sobotę 24 czerwca

Dwie duże imprezy w Smolcu jednego dnia fot.: ph

Już w najbliższą sobotę w Smolcu będziemy świadkami piątej już edycji Smoleckiej (za)Dyszki a wraz z nią pikniku rodzinnego w ramach obchodów dnia miejscowości.  

W sobotnie popoludnie stadion w Smolcu będzie miejscem, gdzie najmłodsi mieszkańcy pobliskich miejscowości i nie tylko będą mogli się bawić bez końca, a to dzięki organizatorom Towarzystwu Przyjaciół Smolca oraz sołtysów i rad sołeckich Smolca, którzy organizują obie imprezy. 

O 16:00 wystartuje z ul. Kościelnej V Omega Sport Smolecka (za)Dyszka. Następnie około godziny 17:30 na przedszkolaków czeka wyjątkowy bieg Maluchy i Spółka (zapisy od ok. godz. 15). Zaraz po nich będą biegać dzieciaki ze szkoły podstawowej. Bieg dzieciaka za piątaka – to propozycja biegu dla dzieci na trzech dystansach i w trzech kategoriach wiekowych. 

Warto podkreślić, że Fundacja Smolec prowadzi poprzez wpisowe na biegi dla dzieci (5 zł) oraz inne działania charytatywną kwestę na rzecz 9-cio letniej Ali smolczanki, która z niewyjaśnionych przyczyn 4 lata temu przestała chodzić. Do dziś nie udało się ustalić diagnozy. Cały dochód zostanie przekazany na zakup rowerka rehabilitacyjnego dla Alicji.

Zabawa z muzyką na żywo zespołów RASZ oraz Szuszmiszmegele rozkręci się na dobre ok. godz. 19:00 i właśnie o 19:00 swój koncert da chór Smolec Cantans. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szukajcie nas od początku imprezy pod zielonym namiotem. Będziemy mieli dla Was strefę chillout, gdzie będziecie mogli odpocząć, poczytać najnowszą gazetę i napić się zdrowego zielonego napoju.

Równoczesnie informujemy, że część dróg w Smolcu i Krzeptowie będzie zamknięta przez Policję Miejską z Wrocławia w związku z organizacją biegu.Organizatorzy bardzo proszą o nieparkowanie samochodów na trasie biegu. Dotyczy to szczególnie wlotu na stary odcinek ul. Wiśniowej od ul. Chłopskiej oraz jej odcinka na wysokości ul. Wrzosowej.

 

anha / smolec24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Podwójne święto Smolca już w najbliższą sobotę 24 czerwca

    2017-06-24 08:39:40

    gość: ~DARIUSZ KIETLA

    ostatnio dodany post

    PROSZĘ O SPROSTOWANIE NIE ZESPÓŁ RASZ A ZESPÓŁ GALAXIS&PRIMEX

REKLAMA