POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Młodzi ludzie z pasją - Peron

Występ w Malczycach fot.: archiwum prywatne

Zespół Peron tworzą mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie, których połączyła ogromna pasja do muzyki. Aktualnym składem grają od siedmiu miesięcy.

Mają na swoim koncie występy przy dużej publiczności. Kojarzycie ich między innymi z Dni Kątów Wrocławskich, Ziemi Obiecanej w Malczycach, Salwatoriańskigo Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy, mogliście posłuchać ich również na tegorocznym koncercie dla WOŚP. Grają mieszankę stylów, w której dominuje pop z domieszką rocka. Nie brakuje im nowych aranżacji starych hitów aczkolwiek stawiają na własną twórczość.

W skład zespołu wchodzą Alicja Krzyżańska (22 lata) - wokal, flet poprzeczny, Joanna Drab (16 lat) - gitara elektryczna, Kamil Zimnowoda (22 lata) - gitara elektryczna, Wojciech Antoszczyszyn (16 lat) - gitara elektryczna, Maciej Kapitan (18 lat) - gitara basowa, Bartek Sowiński (11 lat) - perkusja.

Na pytanie czym jest dla ciebie muzyka Alicja odpowiada - Muzyka jest dla mnie formą relaksu, oderwaniem od nauki. To moje największe hobby, zawsze będzie w moim sercu.

Oprócz muzyki każdy z nich ma swoje pasje i hobby. Ala interesuje się kryminalistyką, Asia zaś gotowaniem, sportem, chętnie czyta również książki. Wojtek trenuje taekwondo, fascynuje się również montażem filmowym i muzycznym. Maciek upodobał sobie siatkówkę, jest ona dla niego drugą najważniejszą pasją poza muzyką. Bartek uwielbia wszystko, co jest związane z militarią. Natomiast Kamila fascynuje piłka nożna, grał  nawet w kąckiej drużynie Bystrzyca. Zapytany o powód, dla którego grają muzykę mówi - Każdy powinien władać przynajmniej jednym uniwersalnym językiem, to sposób na dotarcie do każdego.

Jako zespół z niewielkim stażem opanowali już komponowanie własnych tekstów, aktualnie spotykają się raz w tygodniu w hali widowiskowo sportowej w Kątach Wrocławskich na dwie godziny prób, aczkolwiek, jeśli wymaga tego sytuacja próby trwają dłużej i spotykają się częściej. Chętnie wzbogacą muzycznie wszelkie imprezy i wydarzenia. Więcej informacji można zobaczyć na ich Facebokowym profilu: https://www.facebook.com/zespol.peron/

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA