Express-Miejski.pl

Marzysz o zamieszkaniu w pałacu? Za półtora miliona złotych może być Twój

Pałac w Ciechowie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad dziesięć pokoi jest w pałacu, który został wybudowany w Ciechowie na początku XIX-tego wieku. Teraz został wystawiony na sprzedaż. 

Obecni właściciele zamieścił ogłoszenie o sprzedaży pałacu za kwotę 1,5 mln złotych. - To piękny, okazały budynek, wzniesiony w stylu klasycystycznym. Powstały na planie prostokąta, jest podpiwniczony i ma dwie naziemne kondygnacje oraz użytkowe poddasze. Nad wejściem poprzedzonym wspaniałymi schodami zlokalizowana jest piękna arkadowa wnęka. Budynek wewnątrz jest dwutraktowy. Z kolei na zewnątrz, na poszczególnych elewacjach, dobrze widoczne są gzymsy oddzielające poszczególne kondygnacje, dach czterospadowy - czytamy w treści ogłoszenia.

Hotel, SPA, czy centrum konferencyjne?

Budynek jest w trakcie remontu pod okiem konserwatora zabytków. Wykonano najważniejsze prace, nowe pokrycie dachowe wraz z obróbkami blacharskimi, osuszono ściany piwnic i piętra, wstawiono nowe okna i drzwi na parterze. W sąsiedztwie jest do sprzedaży zabytkowa stajnia o powierzchni 1,2 tys.m2, warsztat o powierzchni 470 m2 oraz kilka mniejszych budynków.

W pałacu jest jedenaście pokoi, piwnica i strych. - Wymieniliśmy okna, cały dach jest nowy. Drzwi wejściowe są już gotowe, wykonane przez stolarza, czekamy tylko na ich montaż. To co jest najważniejsze to to, że mamy wykonany cały projekt remontu pałacu. Jest on zatwierdzony przez wiele jednostek m.in. konserwatora zabytków, starostwo, wojewodę, czy urząd miejski. W środku pałacu zrobiliśmy już bardzo wiele. Przede wszystkim podłączone są wszystkie potrzebne media. Poszerzyliśmy hol, większość pomieszczeń, wykonaliśmy wewnętrzne tynki, odnowiliśmy stare zniszczone portale. Pracę jaką tu włożyliśmy dziś już można oglądać - opowiada właścicielka Zofia Rzeszowska.

Cena nie podlega negocjacji. - Wiele już tutaj zrobiliśmy. Tak naprawdę nowy właściciel musiałby wykonać elewację budynku i wykończenie wewnątrz. My wykonaliśmy podstawy. Z bólem serca się rozstajemy z pałacem. Wiąże się z nim wiele wspomnień. Ten ogród sadziłam sama. Znam każde drzewko, krzew. Wierzę, że nowy właściciel dobrze wykorzysta potencjał tego miejsca - mówi pani Zofia. Jak przyznaje ona sama myślała, aby w pałacu utworzyć dom spokojnej starości. Pałac można wykorzystać na różne sposoby. Nieruchomość jest idealna dla konesera jako prywatna rezydencja, dla firmy na siedzibę lub działalność gospodarczą, na hotel, dom weselny, sale konferencyjne, czy centrum szkoleniowe.

- Chcemy go sprzedać, ponieważ mamy z mężem już swoje lata. Chcemy odpocząć, nie mamy już takiego zdrowia jak kiedyś. Mam nadzieję, że naszym pałacem zainteresuje się ktoś, kto będzie miał na niego pomysł - dodaje Zofia Rzeszowska. Jeśli bylibyście zainteresowani historią pałacu w Ciechowie to odsyłamy Was do artykułu przygotowanego przez dr Grzegorza Borowskiego, dyrektora Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej.

anbo

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA