POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Gminne dożynki – czyli zabawa przy muzyce rockowej i disco polo

Sezon dożynkowy czas zacząc fot.: anbo

Rozpoczyna się sezon dożynkowy. Już w niedzielę, 20 sierpnia swoje dożynki świętuje gmina Kąty Wrocławskie. A jak jest w sąsiednich gminach?

Najwcześniej swoje święto zacznie gmina Kąty Wrocławskie a tu na parkingu przy GOKiS już w najbliższą niedzielę będziemy mogli posłuchać i odpocząć przy muzyce wielu zespołów ludowych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Na finał zagra zespół Enej- finalista programu Must Be The Music. W repertuarze grupy są takie przeboje jak „ Skrzydlate ręce”, „Zbudujemy dom” czy „Lili”

Tego samego dnia czyli 20 sierpnia – dożynki gminy Środa Śląska w Brodnie. Będzie cały ceremoniał święta plonów – m.in. msza św. w kościele, korowód z kościoła na boisko, a tam misterium chleba oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec. Zaplanowano też galę disco polo z udziałem kilku zespołów tego nurtu, m.in. wystąpi legendarny Bayer Full, Mario Bischin i Extazy.

26-27 sierpnia – dożynki gminne w Kobierzycach. Aż dwa dni wyśmienitej zabawy przy muzyce. W sobotę zobaczymy dwa koncerty, o godzinie 19:30 występ zespołu Sen, następnie dyskoteka z kapelą Widmo. W niedzielę zaś odbędzie się cały ceremoniał święta plonów, począwszy od mszy świętej a zakończywszy na koncercie gwiazdy wieczoru czyli zespołu Kombi i pokazie sztucznych ogni.

26 sierpnia w Kostomłotach uroczystości zaczną się mszą świętą o godzinie 14. Organizatorzy zaplanowali dla swoich gości nie lada atrakcję bo aż 4 koncerty między innymi zespołu Gentelmen’s, Black and White czy Exeo.

3 września swoje dożynki obchodzi gmina Mietków. Kompleks boisk w Mietkowie będzie tego dnia pełny sportowych zmagań oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po pełnym wrażeń dniu zapraszamy wszystkich na zabawę taneczną z zespołem Walter Band.

ph

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA