POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Koncert Talentów Pomocy

Koncert charytatywny na rzecz Malwinki fot.: Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się koncert charytatywny na rzecz 16-miesięcznej Malwinki Wierzbickiej. Dziewczynka jest poważnie chora i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Z końcem roku, w obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wielu z nas czuje większą potrzebę pomocy innym. Większą, ponieważ wierzymy, że chęć wsparcia zawsze nam towarzyszy. Chcemy podzielić się z innymi radością, której tak często brakuje wśród zatroskanych rodziców chorych dzieci, także tych, którym brakuje rodziców, osobom niepełnosprawnym, bezdomnym i innym potrzebujący. Ten czas skłania człowieka do refleksji i potęguje chęć niesienia pomocy. W okresie przedświątecznym organizujemy wiele akcji charytatywnych, od tych ogólnokrajowych, bardzo medialnych,  takich jak np. „Szlachetna Paczka”, czy „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, aż do tych lokalnych, takich jak „Koncert Talentów”.


Podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej i Mały Samorząd zbierano pieniądze na leczenie młodszej siostry jednej z uczennic szkoły.

Dla Malwinki Wierzbickiej swoje talenty zaprezentowali następujący uczniowie Szkoły:


1. Anna Podwysocka, Julia Podwysocka, Klaudia Oborska – klasa II B
2. Emilia Rektorek – Tęcza, Zuzanna Berny, Marta Gacek, Marta Chodorowska – klasa II C
3. Leon Dobromilski – klasa II F
4. Oliwia Bachowska, Klaudia Sobera, Magdalena Zawadzka, Zuzanna Urban – klasa III C
5. Aleksandra Kluczyńska, Maria Markowska, M. Czubak, Maksymilian Błaszczak – klasa III D
6. Kamila Hellon, Zespół Wokalny – klasa III E
7. Aleksandra Bilińska, Aleksandra Strzebak, Adriana Dwornicka, Klaudia Jędraszek – klasa IV A
8. Kacper Bidniuk, Konrad Krzyś – klasa IV C
9. Kamila Rosenbeiger, Daria Łata, Anna Pastuch, Kalina Niedźwiedzka, Nikola Lecka – klasa IVD
10.  Michał Bolek, Natalia Janus – klasa VA
11. Magdalena Kmiecik, Aleksandra Mykicka – klasa V B
12. Paulina Mazurkiewicz – klasa VI D

- W sumie uczniowie klas I-III zebrali w czasie koncertu 1949,17 zł. Niby dużo, a jednak biorąc pod uwagę potrzeby dziecka - kropla w morzu potrzeb – powiedziała Dorota Dyjak - Baraniecka
- Uczniowie klas IV-VI także zbierali pieniądze dla Malwinki, poprzez sprzedaż ciast w trakcie szkolnego kiermaszu – dodała pani Dorota - opiekun Małego Samorządu.

Dzieci egzamin z dobroczynności zaliczyły na „6” z plusem. Ten plus to satysfakcja. Z uśmiechem  na twarzach i poczuciem spełnienia dobrego uczynku oczekują na ferie świąteczne. Teraz kolej na nas -  dorosłych. 30 rodzin z terenu powiatu średzkiego oczekujących na swojego darczyńcę widnieje w bazie „Szlachetnej Paczki”. Każda z nich potrzebuje wsparcia, podobnie  jak rodzina Malwinki.

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Jedni odkrywają go wcześniej, inni nie co później. Jeden z nich odkrywamy w sobie stosunkowo wcześnie. Widać to na przykładzie naszych dzieci. Wykorzystajmy więc ten jeden z najważniejszych - talent czynienia dobra i pomagania i sprawmy sobie i innym radosne święta.

Mariusz Kaczorowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA