POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kobierzyce wyróżnione za dobrą komunikację i drogi

Uroczystości w zamku Topacz fot.: fb/TK

Kapituła konkursu przy marszałku Cezarym Przybylskim przyznała gminie Kobierzyce tytuł „Wzorowa Gmina”.  

Samorządowcy z Kobierzyc otrzymali również tytuł Lidera Infrastruktury Komunalnej i Transportu Publicznego. Uroczystość odbyła się w zamku Topacz w miejscowości Ślęza. Łączeni podczas spotkania wyróżniono dziewiętnaście dolnośląskich samorządów oraz firmy.

- Dziewięć samorządów otrzymało tzw. lidera. Wyróżnienie to przyznawano w różnych dziedzinach. My otrzymaliśmy lidera za transport gminny, który łączy wszystkie miejscowości w naszej gminie – mówi radna Elżbieta Regulska.

Do zamku zaproszono również samorządowców ze Zgorzelca, Lubawki, Świeradowa i Wiszni Małej. Kobierzyce, jako jedyne zaproszono z powiatu wrocławskiego. Nagrodę odebrali Ryszard Pacholik - wójt gminy Kobierzyce i Elżbieta Regulska, przewodnicząca rady gminy.

Podstawowym celem konkursu „Wzorowa Gmina” jest nagradzanie i promocja samorządów. Nagroda i tytuł to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku – samorządowców, wolontariuszy, lokalnych przedsiębiorców, nauczycieli oraz mieszkańców. Tytuł „Wzorowa Gmina” to również symbol sukcesów na przestrzeni ostatnich lat.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kobierzyce wyróżnione za dobrą komunikację i drogi

    2018-12-20 08:39:55

    gość: ~Tomasz96

    ostatnio dodany post

    I bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach kwestie transportu w Polsce bardzo się poprawiły. Dobrze świadczą o tym chociażby takie kwestie jak https://gielda.furgonetka.pl/dla_zlecajacego/porady/jak-przewiezc-kabine-prysznicowa/ Teraz nie ma problemu, by przetransportować jakąkolwiek rzecz nawet na drugi koniec kraju.

REKLAMA