POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Budują park z miejscem na grilla i altanę

Trwa pierwszy etap budowy parku fot.: fb/ug

We wsi Bukowina pod Długołęką powstaje park. Prace mają zakończyć się lada dzień. O zagospodarowanie terenu starali się mieszkańcy i pani sołtys.  

Budowa ruszyła na początku września. Pomysł powstania parku był jednym z priorytetów rady sołeckiej. Rok wcześniej urzędnicy opracowali projekt zagospodarowania terenu. Urząd Gminy Długołęka informuje, że  wobec kategorycznego stanowiska konserwatora zabytków, jedyną możliwością zagospodarowania terenu jest obecnie wytyczenie ścieżek spacerowych i  nasadzeń roślin. Zadbany będzie też plac zabaw i strefa fitness.

- W naszym parku rozpoczął się pierwszy etap realizacji projektu zagospodarowania terenu. Projekt ten wypracowaliśmy wspólnie podczas wielu spotkań, dlatego mam nadzieję, że podobnie, jak ja cieszycie się że po paru latach starań przyszedł czas na przełożenie go z papieru na rzeczywistość – informuje Agata Krzynówek-Krysa, sołtys Bukowiny.

Wcześniej na tym terenie znajdowało się boisko. Docelowo mają tu powstać alejki, miejsce na grilla i ognisko oraz dodatkowa altana. Budowa jest zaplanowana w kolejnych etapach, które zatwierdzić musi rada gminy Długołęka.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA