POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nowa szkoła w Sadkowie pnie się w górę

Powstaje nowa szkoła w Sadkowie fot.: UMiG Kąty Wrocławskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Widok na placu budowy w Sadkowie szybko ulega zmianie. Na jakim etapie jest realizacja projektu?

Istniejący budynek szkoły podstawowej w Sadkowie zostanie przebudowany i poddany rozbudowie o dodatkowe pomieszczenia szkolne, przedszkolne oraz salę gimnastyczną, pomieszczenia obsługujące i infrastrukturę techniczną. Docelowo powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów będzie wynosić niespełna 6 tys m2, a kubatura ponad 32 tys m3. Ze względu na przeznaczenie budynku i dostępność dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano windę i wyrównano teren. 

Powstanie 6 oddziałów przedszkolnych z osobnymi pomieszczeniami dla kadry, 16 sal lekcyjnych z nowoczesnym wyposażeniem, dwie świetlice szkolne, sala komputerowa, obecna sala gimnastyczna będzie zmodernizowana z przeznaczeniem na aulę szkolną, kuchnia z dwiema jadalniami (osobno dla dzieci szkolnych i przedszkolnych), biblioteka z czytelnią, gabinety pedagoga, medyczny, logopedy, szatnie, kotłownia, sala gimnastyczna z wyposażeniem, nagłośnieniem i zapleczem magazynowym, plac zabaw osobno dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, parking przed szkołą.

Pracę na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonawca dąży do zadaszenia obiektu, aby móc wykonywać prace w środku, gdy przyjdzie zima. Budowa tego kompleksu składa się z trzech etapów. Pierwszym jest wykonanie szkoły z przedszkolem i tu termin zakończenia prac to 30 czerwiec 2018 roku a pozwolenie na użytkowanie w 15 sierpnia, także od następnego roku szkolnego dzieci będą mogły korzystać z nowej szkoły. Drugi etap to remont (modernizacja) istniejącego budynku szkoły i etap trzeci to budowa sali gimnastycznej przylegającej. Termin zakończenia tego ostatniego etapu to 30 styczeń 2019 roku a pozwolenie na użytkowanie 15 marca 2019 roku. – informują pracownicy gminy.

 Wizualizacja nowego obiektu

 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA