POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Mając ponad 3 promile alkoholu we krwi jechał motorowerem

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Średzcy policjanci, podczas minionego weekendu zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był mężczyzna, który w organiźmie miał blisko 3,5 promila alkoholu.

W sobotę dzielnicowi z Kostomłot oraz z Miękini zatrzymali do kontroli dwóch kierujących motorowerami oraz jednego rowerzystę. - Jak się okazało, wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn. Mieli od 1 do ponad 3 promili alkoholu w organizmie - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Podobnie było w niedzielę, kiedy średzcy funkcjonariusze około godz. 4.30 zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 41 lat, którzy jechali rowerami mając w organizmie kolejno 1,5 i 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Na nieodpowiedzialnych rowerzystów policjanci nałożyli mandaty karne, natomiast kierujący motorowerami odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi policjantka. - Pamiętajmy, że stając się uczestnikiem ruchu drogowego, czy to w charakterze osoby pieszej, czy kierującego pojazdem mechanicznym lub rowerem, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych. Nasz błąd na drodze może kosztować czyjeś zdrowie lub życie - dodaje Stefanowska.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Mając ponad 3 promile alkoholu we krwi jechał motorowerem

    2018-04-12 22:08:51

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    Opinia publiczna (prasa,TV, radio) a szczególnie politycy bronili pijanych rowerzystów i krytykowali sądy za wymierzanie im kar, a recydywistom nawet więzienia.Gdzie teraz są ci krytycy "MĄDRALE"

REKLAMA