POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Podwójne pasy koło handlowca. Przez które przejść?

Podwójne pasy w Środzie Śląskiej fot.: em

Na początku października zamalowane zostały pasy przy wyjeździe z targowiska obok sklepu zoologicznego w Środzie Ślaskiej. Tuż obok namalowano drugie.

Właścicielem drogi jest średzki urząd miejski. To na jego zlecenie wprowadzono zmianę. Dotychczasowe przejście znajdowało się na wysokości wyjazdu z parkingu sklepu zoologicznego. Mimo wprowadzonych zmian zdezorientowani piesi wciąż korzystają ze starych, przynajmniej w teorii zmazanych pasów. - Ludzie nie widzą różnicy i dalej przechodzą starym przejściem. Kierowcy muszą się zatrzymywać teraz przed jednym i drugim. Barierek nie można tam postawić, bo jest wjazd z parkingu, a pasy zapewne przesunięto po to, by było bezpieczniej. Kiedyś - niestety - ale może dojść do nieszczęścia - napisał nam w mailu Andrzej.

"Straż Miejska patroluje to miejsce"

Zdjęcie nowych pasów, które zamieściliśmy na naszym profilu na Facebook'u, wywołało dyskusję wśród internautów. Wielu z nich krytycznie odnosi się do zmiany. - Z tego co zauważyłam ludzie chodzą na pamięć po tych zamalowanych pasach i nawet nie zwracają uwagi na to, że obok są namalowane nowe pasy. Naprawdę wygląda to zabawnie - komentuje Iwona. - Według mnie tylko człowiek nierozumny może nie wiedzieć, po których pasach iść. Poza tym nowe pasy są po to, by można było w łatwiejszy sposób wyjechać z biedronki i ustąpić spokojnie pierwszeństwa przechodniom - komentuje Paweł.

Co dalej z "podwójnym" przejściem dla pieszych? - Pasy zostały zamalowane i przeniesione, ponieważ znajdowały się na wyjeździe z parkingu sklepu i sąsiednich posesji. Straż Miejska w ramach codziennej służby patroluje to miejsce i poucza mieszkańców, którzy chcą przechodzić przez zamalowane pasy. Zmienione i uzupełnione będzie również oznakowanie informujące o tym i innych przejściach dla pieszych w mieście - informuje rzecznika Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej Marta Wilczyńska.

anbo

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podwójne pasy koło handlowca. Przez, które przejść?

  2017-10-19 14:36:07

  gość: ~Ja

  Absurdy drogowe na terenie gminy Środa Śląska.
  zrobiono próg zwalniający w polu,nikomu tam nie potrzebny-droga do wysypiska śmieci.
  Zamiast w polu powinni zrobić przynajmniej dwa progi przez wioskę,kierowcy jadący na wysypisko /TIR/ jadą przez wioskę jak na torze wyścigowym.

 • 2017-10-19 18:59:36

  gość: ~objectiv

  znając mentalność naszych kochanych rodakow,śmiem przypuszczać,że nawet gdyby namalowano pasy co 5 m. poczawszy od stacji paliw ma wroclawskiej az do małego kośćiółka to i tak "szlachta" chodziłąby jak popadnie-najlepiej pomiedzy tymi pasami...:)

 • 2017-10-19 19:13:06

  gość: ~kierowca

  Z perspektywy kierowcy nie widać żeby 'stare' pasy były zamalowane. Jak świeci słońce to refleksy są takie, że wygląda jakby były jedne pasy obok drugich. Cóż...nasza gmina bogata... w pasy. Wyższy poziom ruchu drogowego.

 • 2017-10-19 19:50:45

  gość: ~Malarz

  Bo jedne są dla Lorda,a drugie dla pospólstwa..hahaha

 • 2017-10-19 20:46:47

  gość: ~Edzio Malina

  piesi są wprowadzeni w błąd, kierowcy w autach tym bardziej, pasy stare i nowe są mało widoczne
  duże zamieszanie

 • 2017-10-19 21:52:41

  gość: ~Indie

  Skoro ktos przechodzi po nowo namalowanych pasach a 5m dalej jakas swieta krowa przechodzi po zamalowanych pasach i puka sie w glowe w kierunku kierowcy to do kogo pretensje ? Piesi jak swiete krowy wpierda... sie gdzie sie tylko da. Ps kierowcy uwazajcie na te łanie bo tylko problemy potem nie z waszej winy.

 • 2017-10-20 23:43:19

  gość: ~wkurwiony

  ostatnio dodany post

  Wy psełdo dziennikarze opłacani przez gmine takie bzdety piszecie,jakbyście sami mózgu nie mieli,i pytali przez które pasy przechodzić!!!To proste wystarczy mieć trochę rozumu,skoro pasy są zamalowane,to są nieczynne-tyle w temacie!!!

REKLAMA