Express-Miejski.pl

Czy wiesz, kto wymyślił Święto Wina w Mieście Skarbów?

Po prawej stronie - Małgorzata Bogucka fot.: akme

Za nami trzynasta edycja Święta Wina w Mieście Skarbów. Obecnie jest ono realizowane przez kilka instytucji zarówno miejskich, jak i powiatowych.

Czy jednak wszyscy wiedzą, kto tak naprawdę wpadł na pomysł takiej imprezy?

To znana wielu naszym mieszkańcom Małgorzata Bogucka. Na co dzień pracuje w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej w Dziale Naukowo-Oświatowym. Jest malarką, tworzy przepiękne obrazy. Prowadzi też swoją własną pracownię "Na Piętrze" przy ulicy Świdnickiej. Bez wątpienia, bez jej zaangażowania, życie kulturalne w naszym mieście i regionie byłoby o wiele uboższe.

Grzegorz Borowski

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Czy wiesz, kto wymyślił Święto Wina w Mieście Skarbów?

  2017-10-20 23:14:28

  gość: ~mieszkaniec

  Brawa dla pani Małgosi,znam ją osobiście,ale nie wiedziałem,że to jej pomysł,nigdy się nie chwaliła,ot taka skromna kobieta!

 • 2017-10-22 14:49:33

  gość: ~Wierny uczestnik święta wina

  Tak brawa i gratulacje dla Pani Małgorzaty, za Święto Wina...za zaangażowanie od czasów pracy w Domu kultury, nie wspomin ając jak potraktowało ją na koniec... Podziękowanie dla Muzeum regionalnego które jak co rok wkłada wiele pracy żeby święto się odbyło... W tym roku kompletnie zostało pominięte nawet na plakatach, oczywiście dom kultury który jedynie podpisuje się pod wszystkim i zbiera laury...wstyd!!!! Chętnie rozpisałbym się bardziej ale szkoda słow... Jeszcze raz gratulacje dla Pani Małgorzaty i całego zespołu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej.

 • 2017-10-22 19:29:22

  gość: ~Love Święto Wina

  Szacunek dla p. Magdy za jej wieloletnie zaangażowanie, ale również dla p. Reni Mazur i całego zespołu Muzeum. Świetny pomysł z przypomnieniem czyj to, tak naprawdę, pomysł, scenariusz, no i większość tych przepięknych strojów uczestników Święta:-)

 • 2018-06-05 11:36:20

  gość: ~toja

  pani Małgorzata to taki nasz Skarb Średzki:)

 • 2018-09-04 23:03:30

  gość: ~Średzianin

  ostatnio dodany post

  Wymyśliła święto wina ,którego nie uprawiamy.Czy nie lepiej wymyślić święto wódki ,którą pędzimy po kryjomu.

REKLAMA