POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Pływacy Polonii z nowymi rekordami

MLKS Polonia Środa Śląska na VI Karkonoskim Pucharze Sprintów fot.: MLKS Polonia Środa Śląska

28 października na pływalni przy szkole podstawowej w Jeleniej Górze odbyły się zawody pływackie „VI Karkonoski Puchar Sprintów”. Wzięli w nich udział średzcy zawodnicy.

W imprezie zorganizowanej przez miasto Jelenia Góra wzięło udział 477 zawodników, w tym także sekcja pływacka MLKS Polonii Środa Śląska.

 Zawodnicy z klubu Polonia z powodzeniem rywalizowali z pływakami z kadry wojewódzkiej, kadry Polski oraz uczestnikami mistrzostw świata i Europy juniorów. Pomimo tak znakomitych rywali Dawid Furman z Rakoszyc zakwalifikował się do finału na 50 metrów stylem klasycznym z czwartym czasem, a w biegu finałowym pokazał klasę zdobywając brązowy medal i jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o ponad 1,5 sekundy.

Kolejną niespodzianką były wyniki najmłodszej zawodniczki Anny Strożek  (3 klasa podstawowa), która to w swoich startach zajęła 6. i 8. miejsce, również poprawiając swoje rekordy życiowe o ponad 2 sekundy.  Następną uczestniczką, która zbliżyła się do czołówki była Julia Ożóg, która zajęła 8. i 12. miejsce, tym samym poprawiając swoje rekordy życiowe. Julce zabrakło 32 setne sekundy, aby zakwalifikować się do serii finałowej. O włos od finału była również zawodniczka Wiktoria Stawirej (uczennica średzkiego gimnazjum), która zajęła 7. i 14. miejsce. Wiktoria zajmując 7. miejsce była pierwszą rezerwowa zawodniczką serii finałowej.

Pozostali zawodnicy Polonii mogą być z siebie dumni, poprawili swoje rekordy życiowe, stając do rywalizacji z bardzo utalentowanymi i doświadczonymi zawodnikami.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów w Jeleniej Górze Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego Zbigniew Dubiel, obiecał pomóc w rozwoju takim klubom pływackim jak Polonia Środa Śląska oraz Na Fali z Jawora, dlatego, że widzi ogromny potencjał wśród zawodników jak i trenerów. Warto nadmienić, że zawodnicy ze średzkiego klubu trenują tylko trzy razy w tygodniu, a większość zawodników, z którymi rywalizowali trenują 6 do 11 razy w tygodniu. - Jeżeli już teraz jesteśmy w stanie być w ścisłej czołówce to jak bardzo moglibyśmy wspomóc rozwój naszych zawodników, na przykład zwiększając liczbę treningów. Niestety takie zmiany związane są z finansami, których na rozwój klubu obecnie brakuje – mówi Anna Wierzyk, trenerka sekcji pływackiej średzkiego klubu.

Anna Wierzyk / ph

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pływacy Polonii z nowymi rekordami

    2017-10-31 13:25:45

    gość: ~basenowy pływak

    ostatnio dodany post

    Brawo za wyniki , budowa pływalni zaczyna procentować

REKLAMA