POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy już od 17 listopada

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu fot.: wroclaw.pl

Tegoroczny jarmark będzie trwał od 17 listopada do 22 grudnia. W tym okresie na wrocławskim rynku będzie można poczuć wyjątkową magię świąt.

To już dziesiąta edycja jarmarku. Jak co roku sprzedawcy wystawią drewniane domki w samym sercu Wrocławia, czyli na ulicy Świdnickiej, Oławskiej i po raz pierwszy na placu Solnym. W sumie będzie ich około 150.

W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki ale również takie specjały jak francuskie naleśniki czy węgierskie kołacze. Nie zabraknie również tradycyjnej polskiej kuchni.

Bożonarodzeniowy jarmark to również okazja do kupna wyjątkowych pamiątek takich jak biżuteria zatopiona w żywicy, świąteczne wyroby ceramiczne a dla najmłodszych maskotki, kocyki czy drewniane zabawki. W jednym z domków na placu Solnym najmłodsi odwiedzający jarmark będą mogli wykonać woskowy odlew dłoni. Natomiast przy wrocławskiej choince pojawi się nowość – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. W magiczny klimat wprowadzać będą również niezwykłe wydarzenia artystyczne. Na Rynku odbywać się będą wyjątkowe parady świąteczne, a od 1 grudnia, kiedy przy wrocławskiej choince pojawi się scena, będzie można podziwiać występy artystyczne najmłodszych oraz świąteczne koncerty.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA