POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Szlachetna Paczka nabiera tempa. W sobotę marsz wolontariuszy we Wrocławiu

Chcesz pomagać? - zgłoś się na wolontariusza fot.: sxc.hu

Szlachetna Paczka to polski pomysł na niesienie pomocy potrzebującym. Co roku zaangażowanych w to wydarzenie jest tysiące ludzi.

Uroczysty marsz z udziałem wolontariuszy  w związku z otwarciem bazy rodzin w województwie dolnośląskim rozpocznie się o godz. 12:00 w najbliższą sobotę spod Pomnika Bolesława Chrobrego (obok C.H. Renoma), a następnie przejdzie ulicami miasta na wrocławski Rynek. 

Baza zawierająca opisy potrzebujących rodzin zostanie udostępniona 18 listopada o godzinie 9:00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas finału Szlachetnej Paczki, 9-10 grudnia.

- Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób – mówi ks. Jacek Stryczek twórca Paczki. – To rewolucyjna formuła. Bo Paczka pomaga nie tylko biednym, ale również bogatym. Stwarzamy darczyńcom możliwość, by naprawdę mądrze się zaangażowali. I to działa - dodaje.

- Będziemy manifestować to, że lubimy ludzitłumaczy ks. Stryczek, który weźmie udział w marszu w Warszawie.Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami - kończy ksiądz.

Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

 

ph / mat. prasowe

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA