POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Na międzynarodowych mistrzostwach średzcy karatecy wracają z medalami z podium

Średzcy karatecy na międzynarodowych mistrzostwach fot.: arch. prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Miniony weekend był bardzo udany dla podopiecznych Bogusława Boczniewicza. Średzcy karatecy z mistrzostw wracają z naręczem medali.

Średzcy karatecy wzięli udział w IX Mistrzostwach Europy Shotokan Karate WSF w czeskich Partubicach. W mistrzostwach startowało 520 zawodników z 18 krajów m.in. z Włoch, Słowacji, Węgier, Francji, Niemiec, Litwy, Czech, Estonii, Azerbejdżanu, Armenii, Rosji, Gruzji, Izraela, Macedonii, Turcji i Bułgarii.

W mistrzostwach wzięło udział 8 karateków ze Środy Śląskiej. Srebrny medal wywalczyli w kata drużynowym (12-13 lat) Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki oraz Patryk Dul. Brąz również w kata drużynowym (10-11 lat) zdobyli Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski. - Oprócz medali w drużynach wywalczyliśmy dwa brązowe medale w kata indywidualnym. W kategorii 8-9 lat na 24 zawodników Kamil Brzeziński oraz w kategorii 10-11 lat Maria Kułakowska na 20 startujących zawodniczek. Bardzo dobre 7 miejsce na 22 startujących w kata 10-11 lat przypadło Bartoszowi Zamaro. Pozostali nasi reprezentanci walczący w konkurencjach indywidualnych Milena Żurek, Michał Dziedzicki i Patryk Dul odpadli przegrywając w 2 lub 3 rundzie eliminacji. Start w takich zawodach i reprezentowanie naszego kraju jest olbrzymim wyróżnieniem dla naszych dzieci. Mogliśmy się godnie zaprezentować dzięki wsparciu finansowemu Gminy Środa Śląska, która sfinansowała zakup dresów i toreb dla zawodników naszej sekcji, za co serdecznie dziękujemy - mówi sensei karateków Bogusław Boczniewicz.

Karatecy z Legnicy wrócili z 7 medalami

Po bardzo udanych Mistrzostwach Europy w Partubicach i jednodniowym odpoczynku, średzcy karatecy wzięli udział w XVIII Cuprum Cup Intrenational Karate WKF Polish Open (karate olimpijskie), które odbyły się w Legnicy. W zawodach wystartowało 521 zawodników z 6 państw: Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Czech, Kuwejtu i Polski. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy.  Startowali medaliści mistrzostw świata z Kuwejtu oraz mistrzowie Polski w wielu kategoriach kata i kumite.

Średzcy karatecy zdobyli 7 medali: złoty, dwa srebrne oraz cztery brązowe. - Złoty medal na dziewięć ekip w kata drużynowym chłopców 10-11 lat, zdobyli Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski. Srebrny medal wywalczyli w kata drużynowym (12-13 lat) Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki oraz Patryk Dul. Brąz również w kata drużynowym (10-11 lat ) zdobyły Milena Żurek, Maria Kułakowska i Emilia Wysocka. Oprócz medali w konkurencjach drużynowych nasi karatecy zdobyli trzy medale indywidualnie - opowiada trener.

W kategorii juniorów świetnie wypadł Bartłomiej Babiński. - W jego konkurencji startowało 14 zawodników. Bartek wygrał w eliminacjach 3 walki. W półfinale pokonał aktualnego Mistrza Polski juniorów Bartosza Kasprzyka. W finale przegrał 3:2 z reprezentantem Kuwejtu - dodaje Boczniewicz.

Brązowe medale w kata indywidualnym w kategorii wiekowej 10 lat na 16 zawodniczek zdobyły Maria Kułakowska oraz Emilia Wysocka. Brąz w kategorii 9- latków na 21 zawodników przypadło Kamilowi Brzezińskiemu. Bardzo dobre 5 miejsce na 13 zawodniczek wywalczyła Milena Żurek w kategorii 8 lat. - Również udanie zaprezentował się w kata 12-13 lat Michał Dziedzicki, który był 7 na 31 zawodników. Był to bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli 11 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach - podsumowuje sensei.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA