POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

1150 razy złamano zakaz dotyczący wyprzedzania przez ciężarówki na A4. Statystyki nie kłamią

Zakaz wyprzedzania na A4 to mżonki. fot.: em.24.pl

6 czerwca podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano o planowanych zmianach ruchu na A4.

Od 7 czerwca 2017 roku GDDKiA przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wprowadziła stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na kolejnych odcinkach, tj. pomiędzy węzłami Kostomłoty, a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin, a Budziszów na jezdni północnej.

Łączna długość ograniczeń na dolnośląskim odcinku autostrady A4, która liczy ponad 190 kilometrów, wynosi już łącznie ponad 40 kilometrów - Mimo, że przyjęte rozwiązania obowiązują już od czerwca br., to nadal niestety nie wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych stosują się do wprowadzonych na autostradzie przepisów i rozwiązań. Do chwili obecnej dolnośląscy policjanci ruchu drogowego, prowadząc działania na rzecz bezpieczeństwa na autostradzie, ujawnili już blisko 1150 tego typu wykroczeń - informuje aspirant sztabowy Paweł Petrykowski.

Wprowadzenie zakazu miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowców, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatorów na odcinku pomiędzy Wrocławiem, a Legnicą oraz usprawienie ruchu samochodów osobowych.

Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych a kierowcy płacą i jadą dalej.

em24.pl / mat.pras.

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 1150 razy złamano zakaz dotyczący wyprzedzania przez ciężarówki na A4. Statystyki nie kłamią

  2018-02-20 17:48:59

  gość: ~mirek tirek

  to niech w końcu wybudują autostrade 4 pasową bo 2 pasy to raczej na obwodnica wyglądają... .... poza tym nie wiem czy ci co tak mandaty piszą kiedy kol-wiek jeździli tirem przez np 500 km na dupie kolegi patrząc w jego zadek .... myślę ze policjanci powiń najpierw pojeździć... a później pomyśleć... ze to nie zawody a zmęczenie.... powoduje wyprzedzenie czasami uzgodnionego z jadącym przed tobą kolega po fachu przez cb radio... by odpocząc od patrzenia w zadek... wszyscy sie tak czepiają tirów a to kierowcy osobówek powodują wiecej wypadków.... niż my kierowcy tirów... ...

 • 2018-02-20 17:51:56

  gość: ~BOLO

  ostatnio dodany post

  @~mirek tirek
  masz racje , o jeździe na zakładkę tez nie pamietają osobowce lub maniacy lewym ciągne ja król szosy...

REKLAMA