POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kącki fizjoterapeuta radzi - Jak się przygotować do nart?

Jak się przygotować do nart? fot.: pexels.com

Zbliżają się ferie, a wraz z nimi pomysły na zimowe aktywności na świeżym powietrzu. 

Podróż na stok narciarski bez odpowiedniego przygotowania na pewno nie przyniesie ze sobą błogiej przyjemności, a co więcej może być powodem kontuzji. Dlatego dobrze jest wiedzieć jak się do niego odpowiednio przygotować.            

Przygotowania warto zacząć już w tej chwili. Najważniejsze to ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, ćwiczenia stabilizacyjne oraz rozciąganie. Warto jest wrócić do prostych ćwiczeń z hantlami typu wykroki, przysiady. Ćwiczenia poprawiające stabilizację  - wykonywane na piłkach bosu, piłkach fitness, różnego rodzaju krążkach sensomotorycznych powinny znaleźć się w obowiązkowym zestawie każdego amatora sportów zimowych. Spacery, weekendowy wypad na rower, czy cotygodniowa gra ze znajomymi w siatkówkę nie czyni z nas narciarzy. W każdej dyscyplinie praca mięśni i wysiłek jest zupełnie inny.

Jeżeli  masz problemy ze stabilnością, równowagą, wiesz że czeka cię wysiłek, a od dawna nie uprawiasz sportu - odwiedź fizjoterapeutę który nie tylko sprawdzi twój stan zdrowia oraz sprawność i równowagę, lecz również pomoże zaplanować trening przygotowawczy i zadba o odpowiednie wykonywanie ćwiczeń.  

Kamil Dąbrowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA