POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dołożą się do wymiany pieców na nowe

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Można ubiegać się o dotację na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na kotły ekologiczne. Nabór wniosków rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 15 marca tego roku.

O wsparcie finansowe mogą starać się właściciele budynków lub samodzielnych lokali mieszkalnych położonych na terenie miasta i gminy Kąty Wrocławskie, a także wspólnoty mieszkaniowe, w których skład wchodzą samodzielne lokale mieszkalne będące własnością osób fizycznych, a położone na terenie miasta i gminy Kąty Wrocławskie. Wnioskodawca może uzyskać dotację do wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych udokumentowanych fakturami lub rachunkami, lecz nie więcej niż:

  • 10 tys. zł dla domu jednorodzinnego,
  • 7 tys. zł dla mieszkania w bloku wielorodzinnym,
  • 4 tys. zł w przypadku kotłowni wspólnej, zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny – jako iloczyn liczby obsługiwanych mieszkań i kwoty 4 tys. zł.

Jednocześnie pracownicy gminy przypominają, że aktulanie przyjmowane są wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych ze środków budżetu gminy. W ramach programu wnioskodawca może uzyskać dotację do wysokości 90 proc.  poniesionych kosztów, lecz nie więcej niż 5 tys. zł. Wszystkie informacje o programie oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie: http://eboi.katywroclawskie.pl/dokumenty/pokaz/80 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA