POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Rozstrzygnięto przetarg na rekultywacje składowiska odpadów w Rusku

Wysypisko w Rusku fot.: GM

Pod koniec listopada Dolnośląski Projekt Rekultywacji ogłosił przetarg na zamknięcie i rekultywację składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Rusku.

W ubiegłym roku, pomiędzy Dolnośląskim Projektem Rekultywacji, a  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, została podpisana umowa na dofinansowanie kosztów rekultywacji 16 wysypisk śmieci na terenie gmin województwa dolnośląskiego, w tym również składowiska odpadów w Rusku. Gmina Malczyce jest jednym z udziałowców Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu pokrytych zostanie 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania.

Do 18 grudnia wyznaczono termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Informujemy, że przetarg został rozstrzygnięty, a wykonawcą prac będzie firma Recult z siedzibą we Wrocławiu. Umowa na kwotę 1,4 mln złotych z wykonawcą na realizacje prac rekultywacyjnych składowiska odpadów w Rusku została podpisana 16 stycznia 2018 roku.

Koszt rekultywacji wysypiska w Rusku, według wstępnych szacunków to ok. 3 mln 600 tys. Zakończenie wszystkich prac związanych z rekultywacją zaplanowano na wrzesień 2019 r. - Przed nami kolejna inwestycja, kolejna zadanie do realizacji. Uzyskane dofinansowanie przez spółkę oraz pokrycie 50% kosztów nie oznacza, że nie będziemy starać się o pozyskanie również dofinansowania z NFOŚiGW, tak aby koszt gminy Malczyce był jak najniższy - wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

GM

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozstrzygnięto przetarg na rekultywacje składowiska odpadów w Rusku

  2018-01-26 21:31:00

  gość: ~Gg

  Przeciez to wyspislo bylo gmine kiedys a teraz rusko znow jakis przekret tam cukrownia malczyce wywozila swostwa a teraz rusko w tej gminie dalej komuna

 • 2018-01-28 10:00:09

  gość: ~Jans

  ostatnio dodany post

  @~Gg
  A czy prawdą jest, że Panu wojtowi tak zależało na tej rekultywacji bo obok ma swoje działki? I dzięki rekultywacji bardzo wzrośnie wartośc jego ziemi?

REKLAMA