POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jak przebiega rewitalizacja budynku kościoła ewangelickiego w Kątach Wrocławskich [Raport, Foto]

Rewitalizacja budynku kościoła ewangelickiego w Kątach Wrocławskich fot.: pharom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Renowacja obiektu sąsiadującego z ratuszem przebiega w ramach I etapu zadania „Rewitalizacja rynku wraz z remontem dawnego kościoła ewangelickiego w Kątach Wrocławskich”.

Projekt zakłada adaptację budynku byłego kościoła ewangelickiego na bibliotekę, która zlokalizowana będzie na parterze oraz utrzymanie na piętrze Regionalnej Izby Pamięci. Wnętrze budynku zyska również nową klatkę schodową i windę. Jak obecnie wygląda postęp prac, których zakończenie planowano na czerwiec bieżącego roku? Zakończone zostały już prace związane z remontem dachu. - W ramach zadania wykonana została już kanalizacja deszczowa przy remontowanym budynku. We wnętrzu budynku wykonane zostały nowe ścianki działowe, układane są instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, trwają prace związane z wykonywaniem nowej klatki schodowej i szybu windy. Większość prac prowadzona jest na parterze budynki – informuje Edyta Kmiecik z Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Prace na piętrze zostały częściowo wstrzymane, ponieważ odsłonięto drewniany, polichromowany strop. Starodawnym elementem budynku zainteresował się Wojewódzki Konserwator Zabytków, który zlecił wykonanie projektu zamiennego oraz poddanie stropu konserwacji i uzupełnieniom. - Konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej oraz czas potrzebny na ich zatwierdzenie zapewne wpłyną na końcowy termin zakończenia prac (docelowo 30.06.2018 przyp. red.) – oznajmia Edyta Kmiecik.

Mieszkańcy Kątów Wrocławskich doczekają się również miejsca, w którym można będzie odpocząć. Plac pomiędzy ratuszem a budynkiem dawnego kościoła zostanie zagospodarowany. - Prace w tym zakresie obejmą budowę i wymianę sieci kanalizacji deszczowej, wykonania nowej nawierzchni oraz elementów małej architektury (tj. montaż siedzisk z bloków granitowych i witryn informacyjnych) -  dodaje Edyta Kmiecik.

Wykonawcą prac jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane „Rejjs” Ryszard Laskowski. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów. 

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA