POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Średzianin na terenie Niemiec ukradł auto warte 130 tys. złotych. Wpadł w trakcie kontroli

Skradziony bus fot.: KWP Wrocław

Legniccy policjanci patrolując tereny graniczne powiatu legnickiego i bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę, mieszkańca powiatu średzkiego, który jechał białym busem. 

Funkcjonariusze w trakcie patrolu zauważyli białego busa, którego kierowca aby wjechać na autostradę nie zastosował się do znaku nakazującego kierunek jazdy oraz przekroczył podwójną ciągłą linię. Pojazd został zatrzymany na autostradzie A4 na terenie powiatu bolesławieckiego. - Kierującym busem okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który od razu przyznał się policjantom, że nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy. Kierowca przedstawił dowód rejestracyjny samochodu jednak po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd został skradziony - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Kierowca został zatrzymany i przekazany bolesławieckim policjantom, którzy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut kradzieży i włamania. - Z ustaleń funkcjonariuszy z Komisariatu w Kruszynie wynika, że samochód został skradziony na terenie Niemiec na kilka godzin przed zatrzymaniem go do kontroli przez polskich policjantów. Okazało się również, że zatrzymany był już wcześniej karany za włamania i oszustwa - wyjaśnia policjant. Odzyskany samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a następnie zostanie przekazany właścicielowi. Podejrzanemu za kradzież i włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za złamanie przepisów ruchu drogowego.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA