POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ruszyły prace związane z rewitalizacją parku Staromiejskiego w Kątach Wrocławskich

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie już dwukrotnie unieważniał przetarg. Prace jednak ruszyły i mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Do kolejnego już przetargu na rewaloryzację parku staromiejskiego w Kątach Wrocławskich stanęła jedna firma Retencja Sp. z o.o. z Wrocławia, która go wygrała. – Oferta wybranego wykonawcy spełnia wszystkie wymagania zawarte w ofercie przetargowej i jest jednocześnie korzystna pod względem ceny – informują pracownicy gminy.
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie robót budowlanych w zakresie: wykonanie tablic edukacyjnych i informacyjnych, wykonanie ścieżki zmysłów, nowych nasadzeń, przecięcie podszytu - w tym zadrzewienia w złym stanie technicznym, pielęgnacja istniejących drzew, wycięcie obumarłych konarów, wycięcie drzew będących w złym stanie i zagrażającym użytkownikom parku, uporządkowanie zieleni wokół krzyża (przesadzenie roślin), odtworzenie pierwotnego przebiegu starorzecza.
Całkowity koszt wykonania prac ma wynieść ponad 917 tys. złotych. Umowny termin zakończenia robót to 30 października 2018 roku. - W chwili obecnej trwa wycinka podszytu oraz drzew w złym stanie technicznym, które mogą stanowić zagrożenie dla osób odwiedzających park, a na wycinkę, których uzyskano stosowną decyzję. Wykonawca, ze względów bezpieczeństwa, zamknie na czas prac ścieżki parkowe. Główna ścieżka z Kątów Wrocławskich do Sośnicy będzie dostępna. Prosimy o ograniczenie odwiedzin parku na czas robót – czytamy na profilu facebookowym gminy.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA