POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Kompleks oświatowy w Sadkowie pnie się w górę

Szkoła w Sadkowie szybko pnie się w górę. fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Widok na placu budowy przy szkole w Sadkowie szybko ulega zmianie. Na jakim etapie jest realizacja projektu nowej szkoły?

Kompleks oświatowy w Sadkowie to najważniejsza inwestycja gminy Kąty Wrocławskie w ostatnim czasie. O pełnym zakresie prac informowaliśmy w poprzednim artykule, natomiast aktualnie sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiają sprawną realizację zadania. - Trwa tynkowanie ścian i sufitów wewnątrz obiektu oraz szklenie witryn wewnętrznych przeciwpożarowych. W dalszym ciągu montowana jest instalacja centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i przeciwpożarowa wewnątrz budynku. Rozpoczęto montaż urządzeń kotłowni, wykonywanie łącznika pomiędzy nowym i istniejącym budyniem szkoły oraz montaż słupów i wieńców na sali gimnastycznej. Zakończono montowanie drzwi zewnętrznych PCV – informują pracownicy kąckiego magistratu.

Gmina na ten cel nie otrzymała żadnych dotacji, inwestycja jest realizowana ze środków własnych. Termin zakończenia zadania na chwilę obecną nie jest zagrożony. Możemy się spodziewać, że już od września dzieci szkolne i przedszkolne będą uczyć się w nowym budynku.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA