Express-Miejski.pl

Mateusz Cielepała Mistrzem Dolnego Śląska w boksie

Mateusz Cielepała z trenerem Radosławem Pupinem fot.: GLORY Środa Śląska

W dniach od 9 do 11 lutego w Przewornie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. Tytuł mistrzowski zdobył Mateusz Cielepała ze średzkiego klubu Glory.

Zawody, na które przyjechali zawodnicy z całego województwa, trwały trzy dni. W piątek odbyło się ważenie oraz eliminacje, w których Cielepała nie musiał walczyć. – W sobotę walka Mateusza trwała zaledwie 15 sekund. Jego rywal nie był zbyt wymagający i podczas pojedynku rzucił ręcznik – relacjonuje trener Radosław Pupin. W ostatnim dniu turnieju zawodnik średzkiego klubu spotkał się z bardziej doświadczonym rywalem reprezentującym Balans Wrocław. – Przeciwnik był bardzo odporny na ciosy, sędzia dwukrotnie go liczył. W samej końcówce wrocławianin ledwo trzymał się na nogach i uważam, że gdyby walka potrwała jeszcze chwilę, Mateusz by go znokautował – komentuje Pupin, który również został wyróżniony medalem mistrzowskim jako trener. Przedstawiciele średzkiego klubu podkreślają, że impreza stała na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

Poza Mateuszem w Przewornie pojawili się również Kacper Miśkowski i Krzysztof Wasylów, jednak z powodu braku książeczki lekarskiej ze zdjęciem nie zostali dopuszczeni do zawodów. – Jestem w szoku, bo na międzynarodowym turnieju nie było problemu, a tu się pojawił. Chłopcy byli bardzo dobrze przygotowani i znowu się nie udało, jestem z tego powodu trochę zły na siebie – mówi Radosław Pupin.

Kolejnym krokiem jest sobotni turniej międzynarodowy w Wieruszowie, na którym powalczą Mateusz Cielepała, Igor Semik i Krzysztof Wasylów. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze występ Kacpra Miśkowskiego. Zarówno turniej w Przewornie, jak i sobotnie zawody to swego rodzaju przygotowania do kwietniowych Mistrzostw Polski. – Będziemy chcieli, żeby Mateusz zawalczył i się pokazał. Zmieniamy trochę taktykę walki, bo wkradł się nam jakiś chaos. Jeśli chodzi o predyspozycje kondycyjne i zdrowotne, to śmiało mogę przyznać, że są na bardzo wysokim poziomie – podsumowuje Pupin.

Zaproszenie na treningi

Treningi w klubie Glory odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18. – Mamy również grupę siedmiu nowych chłopców w wieku 14-15 lat, którzy bardzo dobrze się zapowiadają. W dalszym ciągu szukamy sponsora. Nie chodzi nam nawet o wkład finansowy, gdyż naszą główną potrzebą jest doposażenie sali o sprzęt sportowy – kończy trener Pupin, który wraz z Matuszem Cielepałą zapraszają do wzięcia udziału w facebookowym konkursie. Do wygrania jest trening personalny z Mistrzem Dolnego Śląska. Więcej szczegółów na profilu społecznościowym klubu Glory Środa Śląska.

pharom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Mateusz Cielepała Mistrzem Dolnego Śląska w boksie

    2018-02-13 16:49:56

    gość: ~Rytszard65

    ostatnio dodany post

    Jak ktoś ma sprzet sportowy sztangi jakieś ciężary worek ...inne to zanieść do klubu ul.Kolnstytucji 3maja stadion poloni ja właśnie oddałem pare hantli >

REKLAMA