Express-Miejski.pl

Dreszczowiec w Świebodzinie. GOKiS wygrywa po bramce rzuconej w końcówce

TS Zew Świebodzin – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:21 fot.: UKS GOKiS Kąty Wrocławskie

W sobotę 10 lutego GOKiS Kąty Wrocławskie pokonał w Świebodzinie miejscowy Zew 21:20 i zrewanżował się za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek.

Kącki zespół wybrał się do Świebodzina z chęcią odegrania się za 9-punktową, domową porażkę z 3. kolejki. Ponadto na daleki wyjazd do drugoligowej drużyny przyłączeni zostali trzej młodzi gracze: Damian Działoszek, Konrad Andrzejewski i Krzysztof Zubko (wszyscy z rocznika 2001). Nastolatkowie mogli zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda mecz w wyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie, choć wyrównane dobrze ułożyło się dla zawodników GOKiS-u. Kącka drużyna od pierwszej minuty nie dopuściła, by gospodarze wyszli choćby na jednopunktowe prowadzenie. Kluczowe dla losów spotkania były ostatnie minuty meczu. Na 120 sekund przed końcem przy wyniku 20:20 przed szansą na bramkę z rzutu karnego stanął Michał Łuczak. Po jego rzucie piłka trafiła jednak w słupek i wróciła na plac gry. Gospodarze długo rozgrywali piłkę w ofensywie, a rzutowe zwieńczenie akcji fenomenalnie obronił Rafał Grzesiak. GOKiS-owi pozostało 30 sekund, by przeciągnąć szalę na swoją korzyść. Cierpliwie kreowana akcja została zakończona pięknym lobem Michała Jeruszki, który wykorzystał nieuwagę obrońców i rzucił 21. bramkę dla gości. Mecz zakończył się zwycięstwem GOKiS-u 21:20.

Po tym spotkaniu drużyna z Kątów Wrocławskich zajmuje 9. miejsce w tabeli i coraz śmielej patrzy w kierunku środka stawki. - Mecz był dla nas bardzo ciężki, ponieważ w pierwszej rundzie wysoko przegraliśmy jeden mecz właśnie ze Świebodzinem. Pomimo że mamy dużo problemów personalnych, chłopcy niesamowicie się zmobilizowali. W piłce ręcznej działam ponad 50 lat i nie spodziewałem się, że w tym wieku będę przeżywał jeszcze takie horrory. Te punkty są dla nas bardzo cenne, gdyż w pierwszym sezonie w II lidze bardzo zależy nam na pozostaniu w niej – komentuje trener Jerzy Dyrkacz.

TS Zew Świebodzin – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:21 (7:8)

GOKiS: A. Kazimierczak (7), M. Łuczak (5), T. Łuczak (4), B. Serafin (3), S. Ostrówka (1), M. Jeruszka (1), R. Grzesiak, J. Jarząbek, G. Malawski, M. Krekora, D. Patrzałek, D. Działoszek, K. Andrzejewski, K. Zubko.

Już w najbliższą sobotę II-ligowcy podejmą lidera tabeli Forzę Wrocław. Mecz będzie okazją, by wspomóc Tomasza Jarząbka, który czeka na operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA