POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

W Ujeździe Górnym kręcono scenę wypadku do kampanii społecznej. Akcja strażaków z OSP Ujazd Górny

Plan zdjęciowy w Ujeździe Górnym fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od kilku miesięcy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego i Czernej prowadzą kampanię "Korytarz życia - włącz myślenie". Wspólnie kręcą spot.

Kampania społeczna Korytarz życia - włącz myślenie, skierowana jest do kierowców. - Podczas wypadku, chociażby na autostradzie A4, korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Gdy już jesteśmy uczestnikami takiego zdarzenia, możemy przysłużyć się osobom, które potrzebują pomocy i jadą do nich już służby ratunkowe. Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna - korytarz życia - informują o akcji strażacy. - Gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej straży pożarnej czy karetki zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbom miejsce. Oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia - dodają.

Strażacy ochotnicy systematycznie od kilku miesięcy edukują, ludzi jak ważne jest zapamiętanie i stosowanie się do zasady korytarza życia.

Postanowili nakręcić film

Nagrania do kampanii odbyły się w kilku miejscach. W piątek po południu w centrum Ujazdu Górnego kręcono scenę z udziałem strażaków ochotników. Obecni byli również strażacy z Pichorowic, ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze policji z Wrocławia i Środy Śląskiej. - Kręcimy spot informacyjny do naszej akcji Korytarz życia - włącz myślenie. To będzie nasz flagowy materiał filmowy, który będziemy promować w telewizji i internecie. Współpracujemy m.in. z TVP 3 i TVN24. Naszą akcję chcemy nagłośnić w całej Polsce - mówi w rozmowie z nami Wojciech Sukta - strażak z OSP Ujazd Górny. 

Chcą pokazać co się stanie, jeśli nie dojadą na czas

Wcześniej strażacy na bieżąco o akcji informowali w swoich mediach społecznościowych. Prezentowali filmiki z kamer zamontowanych w wozach strażackich, gdzie możemy zobaczyć, jak na drodze zachowują się kierowcy, którzy często utrudniają służbom ratunkowym dojazd na miejsce wypadku. - Udostępniamy te filmiki na bieżąco. Mają one za zadanie edukować kierowców. Najważniejsze jest to, żeby pokazać ludziom co się może stać, jeśli my nie dojedziemy na czas. Dzięki takiemu filmikowi, w którym pokażemy, że nie zdążymy uratować człowieka, chcemy wpłynąć na wyobraźnię ludzi. Być może zrozumieją jak ważny jest korytarz życia - wyjaśnia Wojciech Sukta. 

Kluczową sceną, jaką nagrywali strażacy, był wypadek drogowy, gdzie zostały poszkodowane dwie osoby. Na miejsce docierają ochotnicy, ratownicy medyczni oraz policja. Niestety jeden z poszkodowanych umiera, mimo podjętej reanimacji. 

Działania strażaków wspiera wiele firm, dzięki którym ochotnicy mają video rejestratory oraz gadżety związane z ich akcją. - Wszystko jest non-profit. Chłopaki, którzy dziś prowadzą nagrania, też działają za darmo. Wspiera nas wielu dobrych ludzi, którym jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc - dodaje strażak. Spot, który strażacy przygotowują wspólnie z firmą Citymind, będzie udostępniony na kanale Korytarz życia - włącz myślenie na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Prawdopodobnie będzie gotowy za dwa tygodnie.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA