POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Znamy zwycięzców Plebiscytu Czytelników Express-Miejski.pl

Plakat fot.: em

25 lutego zakończyło się głosowanie na kandydatów w poszczególnych kategoriach w Plebiscycie Czytelników Express-Miejski.pl.

Nasi czytelnicy mogli wysyłać sms'y przez cały tydzień, jednak to ostatnie godziny i minuty były decydujące. W niektórych przypadkach walka toczyła się o zaledwie kilka głosów. Dziś znamy już wszystkich zwycięzców.

Zdobyli najwięcej głosów

W kategorii Drużyna sportowa 2017 roku trzecie miejsce zajął Klub Sportowy Środa Śląska (piłka ręczna), który zdobył 141 głosów. Drugie miejsce, podobnie jak rok temu zajął LZS Orzeł Bukówek ze 162 głosami. Zwycięzcami zostali zawodnicy klubu Zieloni Rakoszyce, którzy zgarnęli 190 głosów.

W kolejnej kategorii - Sportowiec Roku 2017 trzecie miejsce zajął Bartosz Chwałek (tenis ziemny), na którego oddano 354 głosy. Kolejny na podium jest Damian Mazurek (karting), który przez większość czasu był na prowadzeniu. Ostatecznie otrzymał 910 sms'ów. Niekwestionowanym zwycięzcą został Maciej Buksa (piłka nożna), który w ostatnich godzinach zdobył aż 1220 głosów. 

W kategorii Inwestycja Roku 2017 zwyciężyło przedsięwzięcie gminy Środa Śląska, czyli rewitalizacja rynku dolnego. Drugie miejsce zajęła modernizacja boiska w Piersnie, a trzecie budowa zakładu Wago w gminie Miękinia.

Wśród imprez, które zostały zorganizowane w minionym roku, do tytułu Wydarzenie Roku 2017nominowanych zostało dziewięć z nich. Trzecie miejsce zajął festyn charytatywny w Bukówku zorganizowany dla chorego Filipka. Druga w rankingu była impreza sportowa Eldisy Handball Mini-Liga, a zwycięzcą wydarzenie rozpoczynające wakacje Summer Madness Festival, czyli największy festiwal muzyki elektronicznej w powiecie średzkim.

Dziewięciu samorządowców rywalizowało o tytuł Samorządowca Roku 2017. Na najniższym stopniu podium ze 105 głosami uplasował się zastępca burmistrza Marcin Nowakowski. Drugi na podium jest zeszłoroczny zwycięzca Wojciech Płaziuk, a tegorocznym wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

Wiele emocji dostarczyły nam dwie ostatnie kategorie, w których walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatnich minut. Wśród nominowanych sołectw trzecie miejsce zajmuje Piersno z 302 głosami. Drugie i pierwsze miejsce zajęły te same sołectwa co rok temu - kolejno Szczepanów i Mieczków, które zdobyły 323 i 364 głosy.

Nowością w tym roku była kategoria Jednostka OSP Roku 2017. Tutaj od początku prym wiodła jednostka z Ujazdu Górnego. Pod koniec głosowania na prowadzenie wysunęli się strażacy z Pichorowic, lecz ostatecznie nie udało im się zwyciężyć. Trzecie miejsce zajęła jednostka OSP Osiek (702 głosy), drugie OSP Pichorowice (1015 głosów), a zwyciężyli strażacy ochotnicy z Ujazdu Górnego (1106 głosów).

Wręczenie nagród odbędzie się 6 marca w Zamku na Wodzie w Wojnowicach. Niespodzianki otrzymają także nasi głosujący. Każda tysięczna osoba, która wysłała swój głos, zostanie zaproszona na galę, w trakcie której otrzyma prezenty od nas i naszych partnerów.

W trakcie wieczoru zaplanowaliśmy także występy muzyczne, zwiedzanie obiektu, a także poczęstunek. A to wszystko dzieki naszym Partnerom i Sponsorom, którym gorąco dziękujemy!

Regulamin Plebiscytu oraz szczegóły dostępny jest na stronie Plebiscytu. Organizatorem Plebiscytu jest firma Advanart - wydawca Express-Miejski.pl (ul. Przejazdowa 14/14, 51-167 Wrocław, NIP: 887-163-41-89)

 

 

em

REKLAMA