POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina wydzierżawiła dodatkowy teren do targowiska zastępczego. Jest porozumienie z handlarzami

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Od 6 marca obowiązywać będzie regulamin targowiska zastępczego w Środzie Śląskiej. Jego zapisy zostały sformułowane w porozumieniu z handlującymi.

Kilka dni temu informowaliśmy o spotkaniu jakie odbyło się z przedstawicielami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej oraz Urzędu Miejskiego z handlarzami.

Pięcioosobowa delegacja handlujących spotkała się w piątek, 2 marca z przedstawicielami OSiRu oraz Wydziału Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w celu doprecyzowania regulaminu korzystania z targowiska zastępczego. - Podczas spotkania wspólnie ustalono zapisy dokumentu. Najważniejsze ustalenia dotyczą sposobu zajmowania stanowisk handlowych. W tej kwestii obie strony zgodziły się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie stanowisk w oparciu o dotychczas zajmowane miejsca. Wobec tego przedstawiciel administratora targowiska w porozumieniu z handlującymi ustalił rozmieszczenie stanowisk na targowisku zastępczym, a powyższy układ będzie obowiązywał do czasu uruchomienia nowego targowiska miejskiego – Średzkiego Rynku Rolno-Spożywczego - informuja Marta Wilczyńska, rzeczniczka średzkiego magistratu.

Regulamin rezerwacji miejsc handlowych na zastępczym targowisku w Środzie Śląskiej znajduje się na stronie internetowej średzkiej gminy.

Teren targowiska zastępczego będzie większy

W drodze negocjacji z prywatnymi właścicielami terenu sąsiadującego z gminnym targowiskiem zastępczym Gmina Środa Śląska wydzierżawiła od podmiotów prywatnych dodatkowy teren dla targowiska zastępczego, który służyć będzie handlującym i kupującym do czasu otwarcia nowego targowiska miejskiego. - Dzięki temu wygospodarowano więcej stanowisk i osiągnięto porozumienie pomiędzy handlującymi a administratorem targowiska – Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej - dodaje rzeczniczka.

em/UM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA