POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Do końca maja na stopniu wodnym w Malczycach zostanie otwarta śluza żeglugowa

Spotkanie we Wrocławiu dot. budowy stopnia wodnego w Malczycach fot.: RZGW Wrocław

9 lutego we Wrocławiu odbyło się spotkanie, w którego trakcie omówiono postęp prac na stopniu wodnym w Malczycach.

- Szef konsorcjum wykonawców zapewnił mnie, że do 30 maja zostanie otwarta śluza żeglugowa na stopniu wodnym Malczyce. Jest to moment historyczny dla Odry. Czekamy na to ponad 20 lat – powiedział  Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, otwierając spotkanie z armatorami, które odbyło się 9 lutego we Wrocławiu z udziałem ponad 30 przedstawicieli branży.

Przedstawiciele konsorcjum wykonawców stopnia wodnego Malczyce omówili postęp prac i przedstawili harmonogram na I półrocze 2018 r. - Najważniejsze dla użytkowników wiadomości dotyczyły planowanego otwarcia śluzy żeglugowej oraz okresowego ograniczenia w żegludze śródlądowej do czasu jej uruchomienia - informuje rzecznik MGMiŻŚ.

Podczas spotkania uzgodniono, że zamknięcie szlaku żeglugowego w związku z grodzeniem rzeki nastąpi 15 marca, a nie – jak planowano wcześniej – 18 lutego. - Skrócenie przerwy w żegludze ma ułatwić armatorom wywiązanie się z już podpisanych kontraktów transportowych. Wykonawca potwierdził, że uruchomienie śluzy przy korzystnych warunkach pogodowych powinno nastąpić do końca maja 2018 roku - dodaje rzecznik.

opr. em/ MGMiŻŚ

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do końca maja na stopniu wodnym w Malczycach zostanie otwarta śluza żeglugowa

  2018-03-11 08:55:40

  gość: ~Cave

  Dla samych Malczyc i żeglugi na tym paskudnym zakręcie Odry, ważniejszy jest ten drugi stopień, poniżej Lubiąża. Ciekawe za ile lat powstanie?

 • 2018-03-12 19:58:23

  gość: ~ja cuś

  Dla takiego malkontenta jak zwykle . . . szklanka jest do połowy pusta , mimo że dziesiątki lat była całkiem pusta . Tak , to się nie może udać - z takimi ludżmi jak ty / z małej litery /. Ja absolwent TŻŚ , PSM , żeglarz od 1963r związany z żeglugą

 • 2018-04-04 22:19:51

  gość: ~Cave

  ostatnio dodany post

  @~ja cuś Ciesze się, że powstał ale to nie znaczy iż ma mi się wszystko podobać.Na zasadzie - kto nie wychwala , ten malkontent-

 • 2018-04-03 22:44:19

  gość: ~gobio

  @~Cave
  Za 50 ;)

REKLAMA